OPIS ZABIEGÓW

Zapoznaj się z korzyściami różnych zabiegów

TRYCHOLOGIA

Mezoterapia igłowa ampułką HAIRCARE z laboratorium Revitacare

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem koktajlu kwasu hialuronowego z  kompleksem aminokwasów, witamin i mikroelementów.

Mezoterapia igłowa HAIRCARE (5ml) – 250 zł

Karbo+Mezoterapia igłowa – 350 zł

(w trakcie jednego zabiegu)

Karboksyterapia głowy – 150 zł

HairCare jako jeden z nielicznych na rynku estetycznym posiada certyfikat jako wyrób medyczny klasy III do iniekcji skórnej co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i widocznej efekty. Dzięki naturalnym składnikom o bardzo skutecznym stężeniu struktura włosa ulega wyraźnej poprawie, wydzielanie sebum zostaje wyregulowane, cebulki włosa wzmocnione a równowaga biologiczna skóry przywrócona.

Arginina, glutamina, glicyna i ornityna wzmacniają korzeń włosa powodując bujny wzrost, biotyna, cysteina i cynk – główne składniki keratyny wzmacniają i chronią włókna kapilarne, sprawiają że włosy wyglądają niezwykle pięknie, zdrowo i stają się błyszczące. Oprócz poprawy struktury włosa ważny jest jego wzrost, który gwarantują zawarte w HairCare witaminy z grupy B – (B3, B5, B6, B8, B9, B12) – powodują one odnowę torebki włosa i przyczyniają się do stymulacji wzrostu.

Zabieg HairCare zapobiega nawrotom łupieżu, gdyż odbudowuje międzykomórkowe spoiwo i zachowuje funkcję ochronną skóry głowy. Mezoterapia HairCare to gwarancja zdrowych, wzmocnionych i pełnych blasku włosów. Zabieg poleca się nie tylko w celu łagodzenia problemów związanych z włosami i skórą głowy ale także jako profilaktyka tych dolegliwości. Obserwujemy już po pierwszym zabiegu zahamowanie wypadania włosów.

Mezoterapia igłowa skóry owłosionej głowy to zabieg polegający na dość gęstym (co ok. 2 cm),  śródskórnym  podawaniu niewielkich dawek preparatów bogatych w substancje odżywcze za pomocą cieniutkiej igły. Po zabiegu pozostają ślady na skórze w postaci punkcików, które mogą być widoczne przez kilka godzin. Nakłucia są mało bolesne.

Przed zabiegiem  należy umyć głowę i nie myć jej przez jeden dzień. Obserwujemy już po pierwszym zabiegu zahamowanie wypadania włosów.

Po kilku tygodniach od zabiegu, w zależności od stanu wyjściowego, poprawia się zarówno jakość włosów, jak i ich gęstość. Włosy stają się grubsze i mniej łamliwe. Pobudzone jest szybsze odrastanie włosów, a ich wypadanie stopniowo się zmniejsza. W niektórych przypadkach udaje się zatrzymać proces utraty włosów i przywrócić ich dawną gęstość.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są dopiero po serii 4-6 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie, a w fazie podtrzymującej – raz na kilka miesięcy. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej. Zabiegi sprawdzają się zarówno u kobiet jak również u mężczyzn, w szczególności we wczesnej fazie łysienia.

Zabiegi mające na celu stymulację wzrostu włosów wykonuje się u osób, które skarżą się na nadmierne ich wypadanie. Dotyczy to wszystkich rodzajów łysienia, zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Istnieje wiele przyczyn powodujących nadmierne wypadanie włosów. Ogólnie można je podzielić na fizjologiczne, związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie, oraz chorobowe, spowodowane konkretną chorobą.

Do przyczyn fizjologicznych należy np. utrata włosów po porodzie lub w wyniku starzenia się organizmu. Do chorobowych zaś m.in. utrata włosów w przebiegu niedoczynności tarczycy, zaburzeń hormonalnych (np. podczas menopauzy), chorób nowotworowych czy przewlekłych infekcji przebiegających z wysoką gorączką.

Istnieje łysienie polekowe między innymi  po lekach na nadciśnienie, na obniżenie cholesterolu, niektórych  doustnych antybiotykach i lekach przeciwtrądzikowych.

Zgubny wpływ na kondycję włosów  mogą mieć niskokaloryczne diety oraz jednostronne oparte np. tylko na białku lub pozbawione mięsa.  Powodują one  niedobory witamin i mikroelementów, a także zaburzają prawidłowy metabolizm.

Na utratę włosów może mieć wreszcie wpływ niewłaściwa ich pielęgnacja, stresujący tryb życia oraz czynniki dziedziczne.

Niezależnie od przyczyny, nadmierne wypadanie włosów jest nie tylko defektem kosmetycznym, ale i powodem zaniżonej samooceny oraz kompleksów.

Aby zahamować wypadanie włosów i pobudzić ich wzrost stosuje się zabiegi karboksyterapii i mezoterapii igłowej.

Terapia dwutlenkiem węgla – „cudownym gazem”, czyli inaczej KARBOKSYTERAPIA została okrzyknięta największym przełomem w zakresie kosmetologii estetycznej. W latach  90-tych zaczęto stosować śródskórne iniekcje CO2 w celu leczenia miażdżycy oraz owrzodzeń cukrzycowych.  Wówczas wtedy poczyniono obserwacje, że  efektami ubocznymi prowadzonych leczniczo terapii jest znaczna poprawa kondycji skóry i jej wyglądu.

Karboksyterapia jest bezpieczną i  wysoce skuteczną metodą która m.in.  radzi sobie z problemem wypadania włosów i łysieniem.  Podskórne wstrzyknięcie dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi co w efekcie powoduje lepsze odżywienie tkanek  i aktywowanie mieszków włosowych. Karboksyterapia  zapewnia  wzmocnienie i regenerację cebulek włosowych oraz zapobiega dalszej utracie włosów.

Terapia dwutlenkiem węgla jest małoinwazyjnym zabiegiem, który nie pozostawia żadnych śladów i nie wyłącza z codziennej aktywności. Podawaniu gazu towarzyszy uczucie ucisku i rozpierania, które  ustępuje  po kilku minutach. Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaróżowiona.

Najczęściej zalecamy serię 5-10 zabiegów w odstępach tygodniowych, chociaż terapię dwutlenkiem węgla można wykonywać nawet codziennie.  Najlepsze efekty w terapii łysienia daje połączenie karboksyterapii z mezoterapią.

W dniu zabiegu należy umyć głowę, natomiast po karboksyterapii  zaleca się ograniczenie aktywności fizycznej przez 24 h, a także  nie  korzystanie z sauny i basenu przez 3 dni.

Zabieg wykonujemy urządzeniem medycznym, certyfikowanym CarboksyPenem wyprodukowanym w całości w Unii Europejskiej.

Zaawansowana elektronika umożliwia pełną kontrolę głębokości wkłucia i aplikacji określonych dawek gazu.

Przy karboksyterapii stosujemy certyfikowany gaz medyczny – laparoskopowy.

 

 

PRZECIWWSKAZANIA  DO ZABIEGU:

 

 • Ciąża i laktacja
 • niewydolność nerek, płuc, serca,
 • padaczka,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • ostre infekcje,
 • gorączka,
 • choroby krwi,
 • choroba nowotworowa.
USUWANIE PROSAKÓW

Prosaki to małe, białe grudki na twarzy często mylone z trądzikiem lub kaszakami. Są to niewielkie, milimetrowe kuleczki o białej, żółtawej lub kremowej barwie, które występują na powierzchni skóry. Wyglądem przypominają krostki, dlatego często mylone są z trądzikiem, jednak są twarde i nie da się ich wycisnąć.

Prosaki w rzeczywistości są małym cystami, które powstają w wyniku zapchania ujść mieszków włosowych przez sebum. W zablokowanym ujściu gruczołów skórnych gromadzi się masa rogowo- łojowa, co skutkuje pojawieniem się prosaków.

Występują głównie na twarzy  w okolicach oczu, na skroniach, czole i na nosie, zazwyczaj grupowo. Po przekłuciu naskórka  wyłuskujemy twarde połyskujące kulki,  przypominające ziarenka prosa – stąd ich nazwa. Niekiedy z prosaków wydostaje się biaława lub żółtawa, zbita serowata łojowa treść, a po niej niewielka ilość krwi lub płynu surowiczego. Próba wyciśnięcia prosaka  nie przynosi rezultatu.

Prosaki są przypadłością wieku niemowlęcego, ale pojawiają się także u dorosłych. Nie są chorobą i nie są zaraźliwe, ale wyglądają nieestetycznie, dlatego większość osób decyduje się na ich usunięcie. Bardzo często jeżeli ktoś z członków rodziny ma prosaki  jest szansa, że my też będziemy je mieli.

Zdania dermatologów co do genezy tworzenia się tych zmian skórnych są podzielone. Większość lekarzy sugeruje, że za prosakami stoją geny. Niektórzy łączą tę przypadłość ze zmianami hormonalnymi. . Zawsze jednak trzeba liczyć się z tym, że prosaki powrócą.

W naszym gabinecie usuwamy sprawnie prosaki, używając jednorazowej igły nie zostawiając widocznych śladów.

DEPILACJA LYCON

D1

Wosk Lycon to lider wśród wosków do depilacji. Jego receptura powstała przed 30 laty w Australii. Przez wielu firma ta jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych marek w tej dziedzinie depilacji.

DEPILACJA BEZ BÓLU I PODRAŻNIEŃ

Wosk ma konsystencję budyniu, zapach wanilii, czekolady czy jogurtu owocowego sprawia, że na zabieg woskowania mamy „większy apetyt”. Wspaniały kolor i zapach, jedwabista konsystencja wspaniale działa na zmysły i przygotowuje na niezwykle przyjemny zabieg, który wspaniale pielęgnuje skórę i usuwa najkrótsze nawet niemożliwe do usunięcia dla innych wosków włoski. Skóra po depilacji jest delikatna, gładka i miękka.

W wosku Lycon wykorzystano naturalne składniki: olejki aromaterapeutyczne, najwyższej jakości żywice i wosk pszczeli, dzięki czemu wosk jest niezwykle elastyczny, kurcząc się mocno chwyta włoski, usuwając nawet te najkrótsze o długości 1 mm. Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo-regenerujących właściwości.

Dzięki tym walorom każdą partię ciała można wielokrotnie woskować. Jest to możliwe ponieważ wosk stworzony w oparciu o naturalne składniki, nie ciągnie skóry, tym samym nie powoduje zaczerwienień i podrażnień po depilacji.

Podczas depilacji woskiem włos usuwamy wraz z cebulką, dlatego włosy odrastają po 3–8 tygodniach. Podczas golenia natomiast włos ucinany jest tuż nad powierzchnią skóry, dlatego często już następnego dnia skóra przestaje być gładka.

Przy regularnym stosowaniu wosku, odrastający włos staje się słabszy i delikatniejszy, dzięki czemu czas między zabiegami się wydłuża. Osoby, które regularnie depilują się woskiem, z każdym zabiegiem odczuwają mniejszy dyskomfort.

Do grona wielbicielek depilacji woskami Lycon należą: Victoria Beckham, Beyonce, Paris Hilton.

Nasze Klientki, które skorzystały z wosku Lycon potwierdzają, że skóra po zabiegu jest przyjemna w dotyku i delikatna. Kto wcześniej korzystał z zabiegów depilacji zwykłym woskiem, po pierwszej depilacji Lycon pozostaje mu wierny na zawsze.

UWAGI:

 • Dwa lub trzy dni przed planowaną depilacją woskiem można wykonać peeling. Usunięcie warstwy rogowej naskórka pozwoli łatwiej przebić się włoskom i wówczas zabieg może okazać się bardziej efektywny.

 • Depilacja woskiem może powodować, że odrastające włoski będą wrastać. Na rynku dostępne są produkty eliminujące lub minimalizujące wrastanie włosów. Aby zabezpieczyć skórę przed pojawieniem się wrastających włosków, należy po zabiegu depilacji stosować produkty złuszczające o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Regularna aplikacja daje rewelacyjne efekty.

 • Po zabiegu depilacji woskiem przez najbliższe dwa dni nie należy planować zabiegów z udziałem wysokiej temperatury, jak na przykład sauna, gorąca kąpiel, solarium. Nie zaleca się w tym czasie wizyt na basenie oraz ćwiczeń gimnastycznych.

KONIEC Z WRASTAJĄCYMI WŁOSKAMI !

D2

Wrastające włosy to częsty problem występujący po depilacji, niezależnie od jej rodzaju. Po usunięciu odrastający włos jest często słabszy i delikatniejszy, co utrudnia przebicie się przez zewnętrzną warstwę naskórka. W efekcie włos skręca się wewnątrz mieszka włosowego lub rośnie pod zewnętrzną warstwą naskórka, powodując zaczerwienienia i miejscowe infekcje.

Marka Lycon opracowała innowacyjny kosmetyk Ingrown-X-it, który zapobiega wrastaniu włosów. Zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy, dzięki którym warstwa rogowa naskórka zostaje złuszczona i odkryte włosy mogą swobodnie wyrastać ponad powierzchnię skóry. Alantoina i ekstrakt z arniki dodatkowo koją i nawilżają skórę, wygładzając jej powierzchnię i zapobiegając powstawaniu blizn.

Preparat zabezpieczający przed pojawianiem się wrastających włosów występuje w formie sprayu o pojemności 125 ml. Nałożony bezpośrednio po depilacji, złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, uwalniając wrastające włosy. Łagodzi podrażnienia, zapobiega powstawaniu odczynów zapalnych, a także nawilża skórę po zabiegu usuwania włosków. Nie powoduje swędzenia i pieczenia.

DEPILACJA BRAZYLIJSKA

D1

Depilacja brazylijska jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych rodzajów depilacji okolic bikini.

Są różne formy depilacji okolic bikini. Wspólnym punktem jest jednak to, by owłosienie nie było widoczne spod bielizny czy stroju kąpielowego.

Wiele kobiet wybiera całkowite usunięcie owłosienia – jest ono wówczas usuwane ze wzgórka łonowego, warg sromowych oraz okolic odbytu.

Do depilacji okolic intymnych polecamy depilację woskiem Lycon, który jest liderem wśród wosków do depilacji.

DEPILACJA BEZ BÓLU I PODRAŻNIEŃ

Wosk ma konsystencję budyniu, zapach wanilii, czekolady czy jogurtu owocowego sprawia, że na zabieg woskowania mamy „większy apetyt”. Wspaniały kolor i zapach, jedwabista konsystencja wspaniale działa na zmysły i przygotowuje na niezwykle przyjemny zabieg, który wspaniale pielęgnuje skórę i usuwa najkrótsze nawet niemożliwe do usunięcia dla innych wosków włoski. Skóra po depilacji jest delikatna, gładka i miękka.

W wosku Lycon wykorzystano naturalne składniki: olejki aromaterapeutyczne, najwyższej jakości żywice i wosk pszczeli, dzięki czemu wosk jest niezwykle elastyczny, kurcząc się mocno chwyta włoski, usuwając nawet te najkrótsze o długości 1 mm. Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo-regenerujących właściwości.

Dzięki tym walorom każdą partię ciała można wielokrotnie woskować. Jest to możliwe ponieważ wosk stworzony w oparciu o naturalne składniki, nie ciągnie skóry, tym samym nie powoduje zaczerwienień i podrażnień po depilacji.

Podczas depilacji woskiem włos usuwamy wraz z cebulką, dlatego włosy odrastają po 3–8 tygodniach. Podczas golenia natomiast włos ucinany jest tuż nad powierzchnią skóry, dlatego często już następnego dnia skóra przestaje być gładka.

Przy regularnym stosowaniu wosku, odrastający włos staje się słabszy i delikatniejszy, dzięki czemu czas między zabiegami się wydłuża. Osoby, które regularnie depilują się woskiem, z każdym zabiegiem odczuwają mniejszy dyskomfort.

Nasze Klientki, które skorzystały z wosku Lycon potwierdzają, że skóra po zabiegu jest przyjemna w dotyku i delikatna. Kto wcześniej korzystał z zabiegów depilacji zwykłym woskiem, po pierwszej depilacji Lycon pozostaje mu wierny na zawsze.

DEPILACJA WOSKIEM

Jeżeli wybierasz się po raz pierwszy na depilację woskiem przeczytaj proszę podstawowe zalecenia PRZED i Po ZABIEGU:

 • Przed zabiegiem należy powiadomić kosmetyczkę o branych lekach i odbytych zabiegach kosmetycznych (m.in. zabiegi kwasami, zabiegi złuszczające na twarz i ciało).

 • Co najmniej dwa dni przed zabiegiem depilacji woskiem nie należy korzystać z solarium, sauny.

 • Dwa lub trzy dni przed planowaną depilacją woskiem można wykonać peeling. Usunięcie warstwy rogowej naskórka pozwoli łatwiej przebić się włoskom, zapobiega wrastaniu włosów pod skórę i powstawaniu delikatnych „czerwonych kropek”.

 • Dla uzyskania zadowalających efektów depilacji woskiem włosy powinny mieć długość pomiędzy 0,5 cm – 1cm. Jeżeli włosy są dłuższe należy przed zabiegiem samodzielnie przyciąć je w domu do wskazanej długości.

 • Przed depilacją woskiem nie należy stosować na depilowaną partię ciała tłustych kremów, balsamów i olejków. Wyjątek stanowi depilacja woskiem Lycon.

 • Nie należy decydować się na depilację w stanach chorobowych takich jak: grzybica, łuszczyca i AZS.

 • Osoby niepełnoletnie obsługiwane są tylko po przedstawieniu zgody rodziców.

PODSTAWOWE ZALECENIA PO ZABIEGU:

 • Depilacja woskiem może powodować, że odrastające włoski będą wrastać. Na rynku dostępne są produkty eliminujące lub minimalizujące wrastanie włosów. Aby zabezpieczyć skórę przed pojawieniem się wrastających włosków, należy po zabiegu depilacji stosować produkty złuszczające o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Regularna aplikacja daje rewelacyjne efekty.

 • Po zabiegu depilacji woskiem przez najbliższe dwa dni nie należy planować zabiegów z udziałem wysokiej temperatury, jak na przykład sauna, gorąca kąpiel, solarium. Nie zaleca się w tym czasie wizyt na basenie oraz ćwiczeń gimnastycznych.

 • W przypadku depilacji pach w celu uniknięcia podrażnienia i przebarwienia skóry, przez cztery dni unikamy antyperspirantów na bazie alkoholu i perfum.

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA

mikro3

MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA – Derma Fusion Pen

z aplikacją jałowych wysoce aktywnych sterylnych preparatów medycznych.

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej wykonywane są na twarzy, szyi i dekolcie, a także na innych częściach ciała, tam gdzie istnieje potrzeba pobudzenia skóry. Mikronakłuwanie świetnie sprawdza się w zmniejszaniu rozstępów na skórze i wypłycaniu blizn potrądzikowych.

W naszym gabinecie preparaty aplikowane na skórę podczas zabiegu dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry.

Derma Fusion Pen to nowoczesne urządzenie którego działanie oparte jest na zasadzie automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących tytanowych igieł. Mikroigiełki wnikają na głębokość do 2 mm, co dodatkowo umożliwia aplikację substancji aktywnych w głąb skóry właściwej.

Dzięki mikro-nakłuwaniu pobudzamy naturalne procesy autoodnowy w skórze właściwej, czyli nadbudowy nowego kolagenu i elastyny oraz tworzenia nowych naczyń krwionośnych, które odpowiadają za prawidłowe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.

Derma Fusion Pen jest zabiegiem o bardzo szerokim zakresie działania. Zastosowanie serii mikronakłuć powoduje uruchomienie procesów regeneracyjnych, które doskonale pomagają zwalczać efekty starzenia się skóry: zmarszczki, brak jędrności czy utrata owalu twarzy.

Uzupełnieniem terapii z użyciem Derma Fusion Pen’a są Koktajle, będące jałowymi preparatami do stosowania w zabiegach mezoterapii mikroigłowej na twarz i ciało i owłosioną skórę głowy. Każda ampułka zawiera wysoce aktywne składniki o gradacji medycznej, wolne od parabenów, koloryzantów, substancji zapachowych, silikonów i alkoholu.

Wskazania:

 • zmarszczki mimiczne i głębokie bruzdy,
 • suchość i wiotkość skóry,
 • trądzik oraz rozszerzone pory,
 • przebarwienia,
 • worki i cienie pod oczami,
 • zagęszczenie skóry i jej głębokie nawilżenie,
 • blizny chirurgiczne i blizny potrądzikowe,
 • cellulit oraz rozstępy,
 • łysienie i przerzedzenie włosów.

Efekty:

Mezoterapia mikroigłowa zmusza skórę do intensywnej regeneracji. Wywołany stan zapalny powoduje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i opuchnięcie skóry. Jest to zjawisko naturalne i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Wykonanie serii zabiegów skutkuje poprawą zarówno strukturalną, jak i funkcjonalną skóry. Jej rezultatem jest m.in. zwiększenie napięcia i elastyczności skóry, pogrubienie naskórka oraz poprawa jego funkcji.

Zabiegi ujędrniają skórę, niwelują blizny po przebytym trądziku, redukują drobne zmarszczki i przebarwienia. Pogrubienie skóry i naskórka powoduje nie tylko redukcję istniejących zmarszczek, ale także to, że popękane naczynka stają się mniej widoczne. To samo dotyczy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Efekty mezoterapii mikroigłowej widoczne są dopiero po pewnym czasie.

Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

mikro

MEZOTERAPIA IGŁOWA

mez1

MEZOTERAPIA IGŁOWA polega na dostarczaniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne.

Odbywa się to za pomocą iniekcji, czyli przy użyciu strzykawki i bardzo cienkiej i krótkiej igły. Pokonanie bariery naskórkowej poprzez iniekcję pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają możliwość szybkiego działania, ponieważ wstrzykiwane są bezpośrednio do skóry właściwej, co zapewnia ich optymalną dostępność i stężenie.

Zabiegi mezoterapii igłowej stosowane w biorewitalizacji skóry wykorzystują dwa różne mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugim, efekt ogniskowego gojenia się skóry i jej samoregeneracji po licznych nakłuciach, do których dochodzi w trakcie zabiegu.

W trakcie zabiegu mezoterapii po podaniu preparatu w wybrane okolice twarzy, szyi i dekoltu, wszędzie tam, gdzie skóra utraciła swoją dotychczasową jędrność i elastyczność, powstają dziesiątki małych grudek, w których zdeponowany jest preparat. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona i tkliwa jednak grudki te, podobnie jak ślady po wkłuciach, znikają po kilkudziesięciu godzinach, a składniki aktywne preparatu ulegają całkowitemu wchłonięciu.

Zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnego przygotowania przed wizytą, jednak przed – należy unikać spożywania alkoholu i zażywania preparatów zawierających aspirynę. Mezoterapia mikroigłowa jest traktowana jest jako zabieg całoroczny, jednak nie jest wskazane przeprowadzanie mezoterapii w okresie wzmożonych upałów.

Efekty

Zabiegi mezoterapii powodują bardzo skuteczne i głębokie nawilżenie skóry, uzupełniają niedobory witamin oraz minerałów, wspomagają mikrokrążenie i  dzięki stymulacji komórek do produkcji nowych włókien kolagenowych zwiększają napięcie i elastyczność skóry, redukując oznaki jej starzenia się.

Po serii zabiegów widoczna jest wyraźna poprawa gęstości skóry, jej rozjaśnienie i odmłodzenie.

Pełne efekty mezoterapii widoczne są po serii 5 zabiegów. Powinny się one odbywać cyklicznie co 2-4 tygodnie,  a w fazie podtrzymującej – raz na miesiąc. Dzięki zabiegom podtrzymującym, efekty kuracji utrzymują się znacznie dłużej, a skóra odzyskuje zdrowy i młody wygląd.

Po zabiegu należy unikać słońca, chlorowanej wody i ograniczyć wysiłek fizyczny. Bezpośrednio po zabiegu nie należy wykonywać czynności które mogą powodować osadzanie się na twarzy różnych zanieczyszczeń (rozpylać chemikaliów – porządki domowe). Należy stosować kremy z filtrami.

Przeciwwskazania

 • uczulenie na składniki preparatu

 • ciąża, okres karmienia piersią

 • stany zapalne na skórze, opryszczka

 • choroby nowotworowe

 • stosowanie leków przeciwkrzepliwych (aspiryna)

 

Stosowane preparaty:

 • DERMAHEAL HSR

 • KWAS HIALURONOWY CURAMED® 1,8% i 2,5%
 • MezoPharma HYAL – Aqualift, Mesolift, Botolift, Lightening

mez2

 

 

 

iglowa

CURAMED® 1,8% i 2,5%

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem KWASU HIALURONOWEGO CURAMED®

CURAMED® 1,8% ampułkostrzykawka 1,5 ml

CURAMED® 2,5% ampułkostrzykawka 1,5 ml


Przy zabiegu obejmującym twarz i szyję konieczne jest użycie dwóch dwóch ampułkostrzykawek.

Mezotarapia igłowa stosowana najczęściej na twarz, szyję i dekolt wyraźnie stymuluje tkankę łączną do produkcji kolagenu i elastyny, nawilża, rewitalizuje i widocznie odmładza.

Młoda skóra jest naturalnie nawilżona, napięta i elastyczna. Wraz z upływem czasu zmniejsza się stopień nawilżenia skóry, przez co staje się mniej jędrna, pojawiają się fałdy i zmarszczki.

Świetnym rozwiązaniem jest zastosowanie mezoterapii igłowej i wprowadzanie w powierzchniową warstwę skóry właściwej nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który po wstrzyknięciu jest stopniowo wchłaniany. Łańcuchy kwasu hialuronowego są swego rodzaju molekularną gąbką – zatrzymują wodę, wypełniając przestrzenie między włóknami kolagenu.

Kwas hialuronowy jest naturalnym polisacharydem występującym w skórze, pod skórą oraz w tkance łącznej i działa jako istotny element ich struktury.

Po wstrzyknięciu kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany przez skórę. Im bardziej gęsty, tym bardziej chłonie wodę i silniej stymuluje tkankę łączną do produkcji kolagenu i elastyny.

Zastosowanie kwasu hialuronowego powoduje nawilżenie, wygładzenie i napięcie skóry, a także wypłycenie zmarszczek.

Kwas hialuronowy w preparacie Curamed® z serii Beuaty Line jest średnio lepkim hialuronianem sodu. Jest izotoniczny, niepirogenny, nie powoduje zapaleń i podrażnień, nie jest pochodzenia zwierzęcego. Jest to nieusieciowany kwas hialuronowy w postaci przeźroczystego żelu, który jest całkowicie wchłanialny, a jego cząsteczki nie są traktowane jako ciało obce.

Uzyskiwany jest procesie biofermentacji. Curamed jest jednym z najbardziej elasycznych preparatów uzyskiwanych w ten sposób. Jest wysoko oczyszczony, biokompatybilny, sterylny, o dużej skali gęstości.

Nie powoduje uczuleń oraz spełnia standardowe wymogi narzucone wyrobom medycznym.

Curamed® z serii Beuaty Line przeznaczony jest do zabiegów mezoterapii igłowej i może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry.

Mezotarapia igłowa stosowana najczęściej na twarz, szyję i dekolt wyraźnie stymuluje tkankę łączną do produkcji kolagenu i elastyny, rewitalizuje i widocznie odmładza. W sezonie letnim przygotowuje skórę do opalania.

Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Głęboko nawilżona skóra staje się na nowo piękna, pozwala zatrzymać zdrowy i młody wygląd.

Dla uzyskania optymalnego efektu niezbędne jest zastosowanie dwóch faz:

 • pierwsza faza to seria to 3-5 zabiegów w odstępach 10-14 dniowych

 • druga faza podtrzymująca- to 1 zabieg w miesiącu.

 • Zaleca się przeprowadzenie pierwszej fazy co 6 miesięcy.

Ilość niezbędnych zabiegów zależna jest od kondycji skóry, oczekiwań pacjenta, dobrania odpowiedniego stężenia oraz indywidualnych reakcji organizmu na zastosowanie preparatu.

Czas utrzymywania się widocznego odmłodzenia skóry utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

Bezpośrednio po zabiegu mogą krótkotrwale pojawić się zaczerwienienia i obrzęki, które ustępują po upływie 1-2 dni od wstrzyknięcia.

Do 12 godzin po zabiegu nie należy nakładać makijażu i unikać nadmiernego wysiłku fizycznego. Nie wolno korzystać z sauny, basenu i wystawiać się na działanie promieni słonecznych gdyż skóra w tym czasie jest szczególnie narażona na infekcje.

Kwas hialuronowy w preparacie Curamed® z serii Beauty Line posiada certyfikat CE0086. Każda partia produktu jest testowana pod względem sterylności i zawartości pirogenów, aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo produktu.

Curamed® jest z powodzeniem stosowany w okulistyce, ortopedii oraz medycynie estetycznej. Na polskim rynku jest obecny od 2008 r.

iglowa2

DERMAHEAL  HSR

hsr

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem koktajlu kwasu hialuronowego z peptydami biomimetycznymi

Mezotarapia igłowa stosowana najczęściej na twarz, szyję i dekolt wyraźnie stymuluje tkankę łączną do produkcji kolagenu i elastyny, nawilża, rewitalizuje i widocznie odmładza.

Młoda skóra jest naturalnie nawilżona, napięta i elastyczna. Wraz z upływem czasu zmniejsza się stopień nawilżenia skóry, przez co staje się mniej jędrna, pojawiają się fałdy i zmarszczki.

DERMAHEAL HSR to przeciwzmarszczkowy produkt do mezoterapii, dający efekt odmłodzenia, regenerujący i nawilżający.

Działa rewitalizująco na suchą i nieodżywioną skórę, wpływając na zwiększenie proliferacji komórek. Kompleks peptydów biomimetycznych odmładza i pobudza postarzałą skórę, spłycając zmarszczki. Czysty kwas hialuronowy nawilża skórę i zmniejsza pory. Produkt przeznaczony do rewitalizacji skóry dojrzałej okolic twarzy, szyji i dekoltu.

Powoduje wygładzenie drobnych zmarszczek poprzez stymulację nowych komórek skóry. Wzmacnia elastyczność poprzez indukcję syntezy kolagenu i elastyny. Nawadnia suchą skórę i pomaga jej utrzymać równowagę.

DERMAHEAL HSR to produkt wykorzystujący najbardziej zaawansowaną biotechnologię, zawierający niespotykaną dotąd liczbę aktywnych składników, w tym czynników wzrostu i białek biomimetycznych.

Efekty zabiegu:

 • napięta i elastyczna skóra

 • Zdrowy i świeży wygląd skóry

 • Redukcja drobnych zmarszczek

 • Wygładzona i nawilżona skóra

DERMAHEAL HSR zawiera 58 aktywnych składników – w tym kwas hialuronowy (1%), witaminy, aminokwasy, minerały, koenzymy, kwasy nukleinowe i 5 peptydów biomimetycznych.

MEZOPHARMA HYAL

m1

AQUALIFT COCKTAIL

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem KWASU HIALURONOWEGO, peptydów biomimetycznych i argeliny 1,2% (heksapeptyd)

Jest to koktajl o silnych właściwościach nawilżających, liftingujących i poprawiających kondycję skóry. AQUALIFT COCKTAIL jest dedykowany dla osób po 30 roku życia z pierwszymi oznakami starzenia, z suchą i wiotką skórą. Dzięki zawartości ARGIRELINY usprawnia komunikację międzykomórkową, sprzyja odnowie i regeneracji skóry, aktywuje działanie fibroblastów, pobudzając je do produkcji białek podporowych skóry, dzięki czemu następuje poprawa jędrności i sprężystości skóry oraz redukcja zmarszczek.

Zastosowanie: seria – 5 zabiegów co 14 dni. Powtórzona co 6 miesięcy.

KURACJA AUTORSKA – dającą spektakularne efekty, a opierającą się na połączeniu w jednym zabiegu KWASU MIGDAŁOWEGO 40% z ampułką AQUALIFT COCKTAIL.

m2

MESOLIFT COCKTAIL

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem KWASU HIALURONOWEGO, DMAE, kwasów nukleinowych, peptydów biomimetycznych, aminokwasów, witamin i czynników redukujących


Jest to koktajl o silnych właściwościach odmładzających, ujędrniających zagęszczających skórę, nawilżających, liftingujących i poprawiających kondycję skóry. Jest dedykowany dla osób po 40-tym roku życia. Silnie stymuluje skórę w okresie okołomenopałzalnym.

Zastosowanie: seria – 5 zabiegów co 14 dni. Powtórzona co 6 miesięcy.

m3

BOTOLIFT COCKTAIL

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem KWASU HIALURONOWEGO, DMAE, kwasów nukleinowych, peptydów biomimetycznych, aminokwasów, witamin i czynników redukujących

Jest to koktajl rozluźniający mięśnie odpowiedzialne za głębokie bruzdy i zmarszczki. Wykazuje działanie kompatybilne z toksyną botulinową ale bez ryzyka powikłań takich jak uszkodzenie mięśni, opadnie czy wytworzenia przeciwciał.

Botolift to koktajl o właściwościach odmładzających, liftingujących i poprawiających kondycję skóry. Jest dedykowany dla osób po 50-tym roku życia, jako zaawansowana odnowa i lifting skóry. Silnie stymuluje skórę w okresie okołomenopałzalnym.

Zastosowanie: seria – 5 zabiegów co 14 dni. Powtórzona co 6 miesięcy.

KURACJA AUTORSKA – dającą spektakularne efekty, a opierającą się na połączeniu w jednym zabiegu Kwasu Glikolowego 50% z ampułką MESOLIFT COCKTAIL.

m4

LIGHTENING COCKTAIL

Mezoterapia igłowa z zastosowaniem ARBUTYNY, LUKRECJI URALSKIEJ, pochodnej chromanu, peptydów biomimetycznych, aminokwasów, witamin (koenzymów, B5,B1, kwas foliowy,K3), koenzymów i czynników redukujących


Zabieg o silnych właściwościach depigmentacyjnych. Jest to koktajl rozjaśniający i likwidujący przebarwienia każdego rodzaju. Mezoterapia koktajlem Lightening prowadzi do zahamowania procesu melanogenezy. Stosowany na twarz, szyję, dekolt i dłonie wyraźnie likwiduje przebarwienia i wyrównuje koloryt.

Zastosowanie: seria – 5 zabiegów co 14 dni. Powtórzona co 6 miesięcy.

KURACJA AUTORSKA – dającą spektakularne efekty, a opierającą się na połączeniu w jednym zabiegu Azeloglicyny 10% z ampułką LIGHTENING COCKTAIL.

KARBOKSYTERAPIA

karboksyterapia

 

Terapia dwutlenkiem węgla  „cudownym gazem”, czyli inaczej KARBOKSYTERAPIA została okrzyknięta największym przełomem w zakresie kosmetologii estetycznej. Karboksyterapia na całym świecie stała się doskonałym rozwiązaniem na podstawowe jak i zaawansowane problemy estetyczne klientek w gabinetach.  

Metoda ta znana i wykorzystywana była już w latach 30-tych, gdzie poddawano pacjentów  z niewydolnością żylną kąpielom w wodzie nasyconej dwutlenkiem węgla. Natomiast w latach  90-tych zaczęto stosować śródskórne iniekcje CO2 w celu leczenia miażdżycy oraz owrzodzeń cukrzycowych.  Wówczas wtedy poczyniono obserwacje, że  efektami ubocznymi prowadzonych leczniczo terapii jest znaczna poprawa kondycji skóry i jej wyglądu.

  Wstrzyknięcie podskórne dwutlenku węgla powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawę krążenia krwi. Proces ten sprzyja zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny, poprawie retencji wody oraz eliminowaniu obrzęków. W efekcie skóra jest elastyczna i rozjaśniona, a zmarszczki wypłacone. Obserwujemy wyraźne pogrubienie skóry.

Karboksyterapia dzięki bezpieczeństwu i małej inwazyjności przy jednoczesnym potwierdzeniu dużej skuteczności, znalazła szerokie zastosowanie jako jedna z pierwszych terapii, które możemy zaproponować pacjentom w podstawowych problemach estetycznych.

Terapia z użyciem dwutlenku węgla może być pomocna w  walce z cellulitem, rozstępami, z podwójnym podbródkiem, miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej, łysieniem i nadmierną utratą włosów, utratą elastyczności i jędrności skóry po utracie wagi i po ciąży. Poprawia elastyczność skóry twarzy i dekoltu.

Karboksyterapia świetnie sprawdza się w zabiegach modelujących sylwetkę i skutecznie walczy z cellulitem. Pod wpływem dwutlenku węgla w komórkach tłuszczowych zachodzi proces naturalnej lipolizy. Gaz podany do organizmu częściowo przekształca się w kwas węglowy, który mechanicznie uszkadza i rozpuszcza komórki tłuszczowe. Znacznie poprawia się metabolizm i wydalanie uwolnionego tłuszczu.

 

Zabieg wykonujemy urządzeniem medycznym, certyfikowanym CarboksyPenem wyprodukowanym w całości w Unii Europejskiej.

Zaawansowana elektronika umożliwia pełną kontrolę głębokości wkłucia i aplikacji określonych dawek gazu.

Przy karboksyterapii stosujemy certyfikowany gaz medyczny – laparoskopowy.

WSKAZANIA:

 • Brak elastyczności skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni,

 • Poprawa owalu twarzy,

 • Łysienie i przerzedzenie włosów,

 • Regeneracja skóry wokół oczu (cienie pod oczami, zasinienia, zmarszczki i obrzęki)

 • Rozstępy (nowe i wieloletnie),

 • Blizny,

 • Cellulit,

 • Zwiotczenie skóry po ciąży i utracie wagi,

 • Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,

 • Zwiotczenie skóry ramion, nóg, brzucha,

Mimo iż dwutlenek węgla – CO2 naturalnie występuje w naszym organizmie, jako efekt metabolizmu i jest wydalany przez płuca należy uwzględnić przeciwwskazania do zabiegu.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

 

 • Ciąża i laktacja
 • niewydolność nerek, płuc, serca,
 • padaczka,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
 • ostre infekcje,
 • gorączka,
 • choroby krwi,
 • choroba nowotworowa.

CZĘSTOTLIWOŚĆ:

Seria 4-10 zabiegów raz na 7-10 dni w zależności od okolicy ciała poddawanemu działaniu gazu.

 

k1

k2

k3

PEELINGI KWASOWE

KURACJA SILNIE DEPIGMENTUJĄCA Z AZELOGLICYNĄ  10%

 

Azeloglicyna jest pochodną kwasu azelainowego. Powstała na skutek połaczenia kwasu azelainowego z aminokwasem glicyną. Taka modyfikacja pozwala na otrzymywanie aktywnej substancji o lepszych właściwościach fizycznych i chemicznych, która zachowuje typowe cechy kwasu azelainowego. Dzięki obecności glicyny dodatkowo działa silnie nawilżająco i znacznie poprawia elastyczność skóry. Łatwo penetruje w głąb skóry przez co wykazuje wysoką efektywność.

Najlepiej sprawdza się w walce z przekrwieniami związanymi z zaburzoną funkcją melanocytów. Azeloglicyna 10% zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się melaniny w skórze, zmniejszając tendencje do powstawania plam jednocześnie eliminując już istniejące przebarwienia. Znacznie poprawia i wyrównuje koloryt skóry.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • przebarwienia posłoneczne i hormonalne
 • sucha skóra, zmarszczki, utrata jędrności,
 • pierwsze oznaki starzenia, cera szara wymagająca odświeżenia i wyrównania kolorytu

 

EFEKTY ZABIEGU:

 • Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery, redukuje przebarwienia pigmentacyjne
 • Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
 • Pobudza syntezę kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i lekko napina skórę,

 

PRZECIWWSKAZANIA  DO  ZABIEGU:

 • Uczulenie na preparat złuszczający,
 • Uszkodzony naskórek, stan po depilacji woskiem,
 • Aktywna opryszczka, infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze w miejscu zabiegu
 • Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
 • Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
 • Liczne znamiona barwnikowe

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Jako kuracja wskazane 4-8 zabiegów.

Odstęp między zabiegami – 14-21 dni.

 

Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie  kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.

Należy unikać sauny do 72 godzin po zabiegu, chronić skórę przed dużym mrozem. Nie należy zrywać martwego naskórka, a do zakończenia procesu złuszczania nie stosujemy kryjących fluidów i podkładów.

 

ZABIEG  EKSFOLIACJI 40%  KWASEM  MLEKOWYM

 

Kwas mlekowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny. Jest jednym ze składników NMF – czyli naturalnego czynnika nawilżającego, odpowiedzialnego za nawodnienie naskórka. Stymuluje produkcję ceramidów, uszczelniających barierę lipidową naskórka i zmniejszających utratę  wody ze skóry.

Peeling kwasem mlekowym jest niezwykle delikatny, dogłębnie nawilża i oczyszcza skórę, a także usuwa stany zapalne i łagodzi podrażnienia.

Kwas mlekowy polecany jest dla skór w każdym wieku, szczególnie dla tych wymagających regeneracji gdyż znacząco poprawia ich elastyczność i jędrność, jednocześnie stymulując do odbudowy.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • Skóra sucha, zmarszczki, utrata jędrności
 • przebarwienia pigmentacyjne posłoneczne, pozapalne
 • nadmierne rogowacenie skóry
 • skóra szara, pozbawiona blasku z pierwszymi oznakami fotostarzenia
 • cera zanieczyszczona, trądzikowa, tłusta z bliznami potrądzikowymi,

 

EFEKTY ZABIEGU:

 • mocne nawilżenie skóry
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
 • oczyszczenie i rozjaśnienie twarzy
 • regeneracja i wygładzenie drobnych zmarszczek
 • rozjaśnienie plam pigmentacyjnych
 • złagodzenie stanów zapalnych i podrażnień
 • rozjaśnienie starych plam pigmentacyjnych
 • złagodzenie stanów zapalnych, likwidacja krost i grudek
 • przeciwdziałanie trądzikowi

 

PRZECIWWSKAZANIA  DO  ZABIEGU:

 • Uczulenie na preparat złuszczający,
 • Uszkodzony naskórek, stan po depilacji woskiem,
 • Aktywna opryszczka, infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze w miejscu zabiegu
 • Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
 • Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
 • Liczne znamiona barwnikowe

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Jako kuracja wskazane 5 zabiegów.

Odstęp między zabiegami – 10-14 dni

 

Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie  kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.

 

ZABIEG  EKSFOLIACJI 50%  KWASEM  GLIKOLOWYM 

 

Peeling glikolowy opiera się na zastosowaniu kwasu organicznego, który występuje w naturze i jest pozyskiwany z owoców i trzciny cukrowej. Kwas glikolowy to najszybciej i najgłębiej przenikająca substancja organiczna ponieważ posiada najmniejszą cząsteczkę molekularną.

Kuracje kwasem glikolowym najczęściej stosowane są na twarz, dekolt, dłonie i plecy. Badania wykazują, że peeling glikolowi jest skuteczny w walce z trądzikiem i fotostarzeniem.

Kwas glikolowy polecany jest dla skór w każdym wieku, szczególnie dla tych wymagających regeneracji gdyż znacząco poprawia ich elastyczność i jędrność, jednocześnie stymulując do odbudowy.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności
 • skóra szara, przesuszona, pozbawiona blasku z pierwszymi oznakami fotostarzenia
 • trądzik
 • cera zanieczyszczona, trądzikowa, tłusta z bliznami potrądzikowymi,
 • przebarwienia pigmentacyjne posłoneczne, pozapalne
 • nadmierne rogowacenie skóry

 

EFEKTY ZABIEGU:

 • odmłodzenie skóry, efektywny lifting
 • regeneracja i spłycenie zmarszczek
 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
 • spłycenie blizn potrądzikowych
 • Rozjaśnienie starych plam pigmentacyjnych
 • Złagodzenie stanów zapalnych, likwidacja krost i grudek
 • przeciwdziałanie trądzikowi

 

PRZECIWWSKAZANIA  DO  ZABIEGU:

 • Uczulenie na preparat złuszczający,
 • Uszkodzony naskórek, stan po depilacji woskiem,
 • Aktywna opryszczka, infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze w miejscu zabiegu
 • Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
 • Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
 • Liczne znamiona barwnikowe

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.

Odstęp między zabiegami – 7-14 dni

Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie  kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.

 

 

ZABIEG  EKSFOLIACJI 35% KWAS  PIROGRONOWY + mlekowy + azelainowy

Unikalna 35% mieszanina kwasu pirogronowego, mlekowego i azelainowego o pH 1,3 – zapewnia spektakularne efekty eksfoliacji, przy zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa zabiegu. Pozwala ona na przeprowadzenie peelingu od powierzchniowego do średniogłębokiego, który stymuluje warstwę brodawkowatą skóry właściwej i silnie pobudza produkcję kolagenu i elastyny – włokien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.

Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej.

Działanie kwasu pirogronowego jest zbliżone do działania TCA, zatem może powodować delikatny rumień i mrowienie skóry podczas zabiegu oraz złuszczanie naskórka po około 3 dniach. Szczególną zaletą tego kwasu jest niewielkie ryzyko powstania ciemniejszych znamion pigmentacyjnych po zabiegu.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • cera łojotokowa, zanieczyszczona
 • trądzik pospolity w fazie zaskórnikowej
 • rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, przebarwienia pigmentacyjne
 • nadmierna keratynizacja naskórka
 • zmarszczki, utrata jędrności i elastycznosci, pierwsze oznaki fotostarzenia

 

EFEKTY ZABIEGU:

 • działa antybakteryjnie, przyspiesza gojenie wyprysków trądzikowych,
 • działa silnie sebostatyczne – zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry, normalizuje wydzielanie serum, działa przeciwzaskórnikowo
 • Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery i zapewnia skórze świetlistość
 • Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
 • Zmniejsza rozszerzone pory i blizny potrądzikowe
 • Reguluje nadmierną keratynizację naskórka
 • Wygładza zmarszczki i lekko napina skórę

 

PRZECIWWSKAZANIA  DO  ZABIEGU:

 • Uczulenie na którykolwiek składnik aktywny obecny w preparacie,
 • Uszkodzony naskórek, stan bezpośrednio po depilacji woskiem,
 • Aktywna opryszczka, brodawki wirusowe,
 • Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
 • Atopowe zapalenie skóry
 • Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
 • Znamiona barwnikowe omijamy podczas zabiegu
 • Ciąża i okres karmienia piersią

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.

Odstęp między zabiegami – 14 dni.

Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie  kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.

 

 

 

ZABIEG  EKSFOLIACJI 50% KWAS  MIGDAŁOWY  + PHA

Bardzo efektywny zabieg chemicznego złuszczania naskórka i stymulowania skóry do samoregeneracji. Unikalna mieszanina kwasu migdałowego i Polihydroksykwasów (kwasu laktobionowego i glukonolatonu) zapewnia wysoce skuteczną, a zarazem niezwykle łagodną i bezpieczną eksfoliację. Może być stosowany dla wszystkich rodzajów cer, w tym wrażliwych i naczyniowych.

Peeling 50% kwasem migdałowym +PHA,  przy pH 1,5 – nie niesie ryzyka podrażnień, silnego łuszczenia, zaczerwienienia skóry czy przebarwień pozabiegowych. Można go wykonywać o każdej porze roku, nawet latem, ponieważ nie powoduje on nadwrażliwości na promienie UV.

Kwas migdałowy w sposób naturalny jest otrzymywany podczas hydrolizy gorzkich migdałów. Wykazuje właściwości bardzo podobne do kwasu glikolowego, jednak  jego cząsteczka jest większa i dzięki temu działa łagodniej i wolniej i jest całkowicie pozbawiony działania drażniącego.

Z wszystkich alfa-hydroksykwasów wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne – środek o działaniu „antybiotykopodobnym”, hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • cera zanieczyszczona, trądzikowa, tłusta
 • rozszerzone pory,
 • pierwsze oznaki starzenia
 • przebarwienia pigmentacyjne posłoneczne, pozapalne, ostuda,
 • zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności

 

EFEKTY ZABIEGU:

 • Zapewnia działanie antybakteryjne i sebostatyczne – przyspiesza gojenie wyprysków trądzikowych, zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry,
 • Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
 • Zmniejsza rozszerzone pory
 • Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery, redukuje przebarwienia pigmentacyjne
 • Pobudza syntezę kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i lekko napina skórę,

 

DODATKOWE, UNIKALNE  EFEKTY DZIAŁANIA PHA, SZCZEGÓLNIE KWASU LAKTOBIONOWEGO:

 • Działanie przeciwzapalne, gojące i nawilżające,
 • Zmniejsza rumień i teleangiektazje.

 

PRZECIWWSKAZANIA  DO  ZABIEGU:

 • Uczulenie na którykolwiek składnik aktywny obecny w preparacie,
 • Uszkodzony naskórek, stan bezpośrednio po depilacji woskiem,
 • Aktywna opryszczka, brodawki wirusowe,
 • Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
 • Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
 • Znamiona barwnikowe omijamy podczas zabiegu.

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.

Maksymalny odstęp między zabiegami – 10 dni

 

Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie  kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.

 

ZABIEG  EKSFOLIACJI 20% KWASEM  SALICYLOWYM 

Kwas salicylowy to  jedyny kwas BHA stosowany w kosmetyce. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Kuracja kosmetyczna na bazie kwasu salicylowego 20% dedykowana jest dla osób ze skórą tłustą, z nasilonym łojotokiem i stanami zapalnymi o podłożu łojotokowym, z aktywnym trądzikiem w różnym stadium zaawansowania.

Kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki temu poza działaniem złuszczającym posiada zdolność przenikania przez sebum i wnikania w głębsze warstwy skóry, przez co lepiej odblokowuje i oczyszcza pory.

Przenikanie w głąb mieszków włosowych pomaga w leczeniu i gojeniu trądziku.

Kwas ten nie wysusza skóry, dlatego z powodzeniem może być stosowany przy cerze suchej. Jest spokrewniony z aspiryną (kwasem acetylosalicylowym) dlatego może być stosowany w przypadku cery naczyniowej oraz wrażliwej.

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • cera tłusta, łojotokowa,
 • trądzik pospolity w fazie zaskórnikowej i aktywnej
 • cera zanieczyszczona – liczne zaskórniki,
 • rozszerzone i zanieczyszczone pory,

 

EFEKTY ZABIEGU:

 • Zapewnia działanie antybakteryjne i sebostatyczne – przyspiesza gojenie wyprysków trądzikowych, zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry,
 • Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
 • Zmniejsza rozszerzone pory
 • Reguluje nadmierną keratynizację naskórka

PRZECIWWSKAZANIA  DO  ZABIEGU:

 • Uczulenie na którykolwiek składnik aktywny obecny w preparacie,
 • Uszkodzony naskórek, stan bezpośrednio po depilacji woskiem,
 • Aktywna opryszczka, brodawki wirusowe,
 • Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
 • Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
 • Znamiona barwnikowe omijamy podczas zabiegu.

 

CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:

Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.

Maksymalny odstęp między zabiegami – 10-14 dni

 

Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie  kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.

ZABIEG ZE SLUZEM ŚLIMAKA

s1

Leczniczy wpływ śluzu ślimaka na skórę człowieka od wieków znały i wykorzystywały liczne pokolenia medyków w wielu kulturach. Ślady tego faktu znajdziemy u Hipokratesa jak i u Indian zamieszkujących niegdyś Araucanię, obecnie tereny południowego Chile.

Badania naukowe nad właściwościami śluzu ślimaka rozpoczęto w XIX wieku, jednak dopiero przed dwudziestu laty, właśnie w Chile zaczęto stosować śluz jako składnik kremów kosmetycznych, a to za sprawą lekarza dr Fernando Bascunan – syna właściciela farmy hodującej ślimaki w Chile.

Praca była ciężka i wymagająca, bo nie używano żadnych maszyn, mimo tego dłonie hodowcy były miękkie i gładkie, a uszkodzony naskórek szybko się regenerował. Zaobserwowano, że stare blizny w kontakcie ze śluzem stopniowo znikały. Sprawą zainteresował się najstarszy syn hodowcy, Fernando Bascunan. Zapoczątkowane przez niego na nowo badania niezbicie udowodniły, że wyciąg ze śluzu ślimaków ma niezwykłe i cenne dla skóry właściwości.

W efekcie doprowadziło to do wpisania w 2006 roku standaryzowanego ekstraktu ze śluzu ślimaka do rejestrów International Nomenclature of Cosmetic Ingredients (INCI) jako snail secretion filtrate.

Cechą charakterystyką ślimaka jest jego ciągła regeneracja tkanek za pomocą śluzu, które nieustannie uszkadzają się podczas poruszania, ważne jest, że identyczne właściwości wykazuje względem ludzkiej skóry.

Śluz produkowany jest w gruczołach odnóża ślimaka i ma konsystencję żelu – jest cennym składnikiem aktywnym – zawiera w sobie naturalne składniki, które w większości kosmetyków występują pod postacią składników syntetycznie wytworzonych w laboratoriach.

Charakterystyczną cechą ślimaka – Helix Aspersa jest zdolność do intensywnego wydzielania dwóch rodzajów śluzu: limozyny i kryptozyny. Limozyna to nic innego jak śluz, który widzimy w trakcie poruszania się ślimaka i nie ma on praktycznie żadnej wartości dla ludzi. Tajemnicę skrywa natomiast kryptozyna, która wykazuje działanie ochronne, antyoksydacyjne, nawilżające, regenerujące i bakteriobójcze.

Kryptozyna wykorzystywana jest przez ślimaka również do zamknięcia muszli w okresie hibernacji. Ślimak posiada zdolność do autoregeneracji własnej skorupy, gdy zostanie uszkodzona, wykorzystując wapno uzyskiwane z pokarmu.

Przy produkcji kremów wykorzystywana jest kryptozyna. Wydzielinę tę uzyskuje się wyłącznie ze zdrowych, standaryzowanych osobników hodowanych na fermach, gdzie cały proces produkcyjny podlega kontroli. Śluz jest produktem objętym ścisłą kontrolą fizykochemiczną i mikrobiologiczną. Proces hodowli ślimaków, uzyskania i obróbki ekstraktu jest długotrwały i kosztowny.

Wieloletnie badania jednogłośnie potwierdziły, że śluz ślimaka wykazuje właściwości:

 • regenerujące,

 • ochronne,

 • rozjaśniające przebarwienia,

 • złuszczające,

 • łagodzące,

 • nawilżające,

 • przeciwzmarszczkowe,

 • przeciwzapalnie,

 • zwiększające elastyczność skóry,

 • sprzyjające syntezie kolagenu i elastyny.

Analiza chemiczna głównych składników śluzu ślimaka:

Kolagen i Elastyna – to włókna podporowe odpowiedzialne z sprężystość i elastyczność skóry, to główne składniki tkanki łącznej skóry, które skóra traci wraz z upływem lat.

Alantoina – naturalna – działa nawilżająco, łagodzi podrażnienia, przyspiesza gojenie naskórka, leczy skórę, działa przeciwzapalnie i ściągająco, przyśpiesza regenerację skóry, działa zmiękczająco, usuwa zgrubienia i spękania.

Kwas glikolowy, kwas mlekowy, mleczan sodu – powoduje naturalną eksfoliacje działając jak łagodny peeling usuwa zrogowaciałe komórki naskórka, stymulując procesy jego odnowy, nawilża i zwiększa mobilność innych bioaktywnych składników w głąb skóry.

Kwas foliowy – oczyszcza pory skóry, działa antybakteryjnie.

Mocznik – zmiękczanie i nawilżanie skóry, działanie bakteriostatyczne.

Kwas hialuronowy (mukopolisacharyd) – jest odpowiedzialny za nawilżenie skóry, zatrzymanie wilgoci w komórkach, naturalny składnik tkanki łącznej, który w połączeniu z kolagenem i elastyną nadają skórze idealną elastyczność, sprężystość oraz nawilżenie.

Witaminy A, C i E – antyoksydacja, dotlenienie, uszczelnienie kapilar, ochrona, odżywienie i regeneracja skóry.

Wolne aminokwasy – stymulacja procesów regeneracyjnych, odmłodzenie skóry.

Naturalne antybiotyki – przeciwko m.in. takim bakteriom jak: Eschrichia Coli (paleczka okrężnicy), Staphylococcus Aureus (gronkowiec złocisty) i Pseudomona Aeruginosa (pałeczka ropy błękitnej). Są to bakterie, które najczęściej występują w infekcjach skórnych.

 

s1

WSKAZANIA DO ZABIEGU:

 • skóra sucha, zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności

 • przebarwienia, plamy starcze

 • rozszerzone naczynka, trądzik różowaty

 • rozstępy

 • blizny

 • nadmierne rogowacenie naskórka

 • skóra szara, pozbawiona blasku z pierwszymi oznakami fotostarzenia

 • trądzik młodzieńczy, trądzik dorosły

EFEKTY ZABIEGU:

 • mocne nawilżenie skóry

 • pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny

 • oczyszczenie i rozjaśnienie twarzy

 • regeneracja i wygładzenie drobnych zmarszczek

 • rozjaśnienie plam pigmentacyjnych

 • złagodzenie stanów zapalnych i podrażnień

 • zmniejszenie rozstępów i blizn

 

 

s2

 

W naszym Gabinecie Kosmetyki Estetycznej wykorzystujemy

KOSMETYKI PROFESJONALNE Z DUŻĄ ZAWARTOŚCIĄ NATURALNEGO ŚLUZU ŚLIMAKA

W naszym gabinecie wykorzystujemy specjalistyczne kosmetyki profesjonalne o szybkim i wielokierunkowym efekcie terapeutycznym – stanowią naturalne połączenie bioaktywnych składników, które wpływając na naszą skórę intensywnie ją nawilżają, naprawiają i likwidują jej widoczne niedoskonałości.

Kryptozyna zawarta w kremach i ampułkach poprzez stymulację syntezy kalogenu i elastyny, wyraźnie wygładza i odmładza skórę wykazując silne właściwości regeneracyjne. Sprawdza się w przypadku cer wrażliwych i problematycznych, nawet tych dotkniętych trądzikiem różowatym.

Śluz zawarty w kosmetykach przyspiesza gojenie i odnowę skóry po intensywnych zabiegach profesjonalnych z zakresu kosmetyki estetycznej, pielęgnacyjnej oraz do codziennej pielęgnacji w celu intensyfikacji efektów zabiegu.

KREM

PRZECIWZMARSZCZKOWO-ODŻYWCZY

s3

ASPERSA SNAILICINE to luksusowy i lekki krem do pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu. Krem ma bardzo dużą zawartość śluzu ślimaka. Intensywnie nawilża, odżywia i ujędrnia. Zawartość śluzu ślimaka i innych składników aktywnych skutecznie wpływają na przyspieszenie usuwania starych, martwych komórek skóry, zapewniają ochronę przeciw rodnikowa oraz pobudzają syntezę kolagenu i elastyny.

Składniki aktywne

Śluz ślimaka • Kompleks ceramidowy • Kwas hialuronowy • Oleje z Makadamii i Baobabu • Prowitamina B5 • Ekstrakt z Centelia Asiatica

 

Stosowanie

Niewielka ilość kosmetyku nałożyć na oczyszczona skórę twarzy i dekoltu 1 lub 2 razy dziennie. Unikać kontaktu z oczami.

 

OCZYSZCZANIE TWARZY

twarz1

Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym zabiegiem w jej pielęgnacji. Pozwala nam oczyścić skórę z toksyn i martwego naskórka, uruchamia naturalne procesy odnowy i regeneracji, a także ułatwia wnikanie substancji nawilżających i odżywczych w głąb skóry.

Skóra po zabiegach jest pełna blasku i świeżości, poprzez usunięcie martwych komórek naskórka staje się bardziej dotleniona, miękka i promienna.

Każdy zabieg oczyszczania jest dobierany indywidualnie do potrzeb klienta w zależności od typu cery, a także nasilenia zanieczyszczeń skóry.

W naszym gabinecie oferujemy kilka rodzajów oczyszczania, są to m.in.: oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja diamentowa i oczyszczanie z zastosowaniem ultradźwięków i peelingi kwasowe.

Tego rodzaju zabiegi wykonywane są najczęściej jesienią i wiosną. Polecane są przede wszystkim w przypadku skóry tłustej, mieszanej i z trądzikiem pospolitym. Podczas zabiegu usuwamy także różne zmiany skórne: zaskórniki, prosaki i kaszaki.

Zabieg oczyszczania skóry to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i blasku. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach z zachowaniem maksymalnej sterylności.

twarz2

Przeciwwskazania do oczyszczania manualnego:

 • ostre stany zapalne skóry

 • choroby grzybicze i wirusowe – aktywna opryszczka

 • stany alergiczne

 • stany zapalne oczu i skóry

 • skłonność do powstawania bliznowców

 • skóra naczyniowa – trądzik różowaty

 • trądzik krostkowy i ropny – (dopiero po zagojeniu)

Wskazaniami do wykonania zabiegu manualnego oczyszczania twarzy jest zanieczyszczona skóra z licznymi zaskórnikami.

Usuwanie zanieczyszczeń skóry jest ważnym elementem w jej właściwej pielęgnacji. Nie jest to zabieg tylko dla skór trądzikowych, ale wszystkich mających skłonność do powstawania zaskórników.

Zabieg oczyszczania cery rozpoczyna się od pełnego demakijażu twarzy. Następnie wykonywany jest peeling enzymatyczny, kawitacyjny lub mikrodermabrazja.

Przy oczyszczaniu manualnym elementem zabiegu jest rozpulchnienie skóry za pomocą wapozonu, czyli urządzenia wytwarzającego ciepłą parę. Na twarz nakładamy odpowiednio dobraną maskę rozpulchniającą, która pod wpływem temperatury przygotowuje skórę do zabiegu.

Po oczyszczeniu skóry stosuje się darsonwalizację, nakłada maskę zamykającą pory która działa łagodząco i bakteriobójczo.

Na zakończenie całego zabiegu, na twarz nakłada się maskę algową, kremową lub żelową, która złagodzi ewentualne zaczerwienienie oraz odżywi skórę.

Efektami oczyszczania twarzy są:

 • oczyszczona z zaskórników skóra

 • świeża i delikatna

 • uregulowana praca gruczołów łojowych

 • lepsze wchłanianie substancji aktywnych

Manualne oczyszczanie twarzy to nic innego jak wyciskanie wągrów i oczyszczanie porów, jednak często jest to jedyny skuteczny sposób, by szybko pozbyć się zanieczyszczeń z głębi skóry.

Tego zabiegu nie powinno się wykonywać samodzielnie. Skóra musi być przygotowana, należy przestrzegać kolejności usuwania zanieczyszczeń, by nie roznieść bakterii po skórze. Wyciskając zaskórniki zbyt mocno, bez rękawiczek można uszkodzić skórę. Jeżeli mamy zbyt długie paznokcie możemy doprowadzić do trwałego uszkodzenia naczynek. Zbyt mocne ciśnięcie uszkadza trwale tkanki i pozostawia blizny.

twarz3

PEELING KAWITACYJNY

 

Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej wzbogaconej o mikromasaż, który poprawia cyrkulację krwi i dotlenienie komórkowe, pobudza aktywność komórkową oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry.

Kawitacja oczyszcza pory i wygładza skórę, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Jest to bezpieczna alternatywa dla osób o wrażliwej, naczyniowej cerze.

Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą, która wpływa na wzrost przepuszczalności błon komórkowych i aktywuje metabolizm, a co za tym idzie ułatwia wtłoczenie w oczyszczoną skórę substancji aktywnych z kosmetyków. Zabieg sonoforezy nadaje się dla każdego rodzaju skóry i jest doskonałym dopełnieniem zabiegu oczyszczania.

Kawitację w kosmetyce wywołuje się na powierzchni skóry, na którą nanosimy ciecz. W efekcie silna fala mechaniczna powoduje rozwarstwienie i oderwanie obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka oraz jego zanieczyszczeń, które usuwane są następnie za pomocą szpatułki umieszczonej w specjalnie ukształtowanej głowicy ultradźwiękowej.

 

peeling1

Wskazania do zabiegu:

 • Skóra wymagająca oczyszczenia
 • Trądzik, zaskórniki,
 • Rozjaśnienie skóry,
 • Zmarszczki
 • Skóra przetłuszczająca

 

peeling2

Efekty po zabiegu :

 • Wygładzenie, oczyszczenie i regeneracja skóry,

 • Eliminacja nadmiernego rogowacenia skóry

 • Zmniejszenie drobnych zmarszczek

 • Redukcja zaskórników i zmniejszenie łojotoku

 • Rozjaśnienie przebarwień i plam starczych

 • Lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach

 • Pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

 • Wzmocnienie zdolności obronnych skóry

 • Stymulacja mikrokrążenia która powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.

 • Opóźnienie procesu starzenia skóry.

Częstotliwość zabiegów:

Ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie do potrzeb naszej skóry.

Cera trądzikowa: 5-6 zabiegów w odstępie 1 tygodnia, jako uzupełnienie zabiegu manualnego oczyszczania skóry. Nie należy nadużywać peelingu kawitacyjnego.

Cera normalna: 1 zabieg co 3-4 tygodnie.

Peeling kawitacyjny można łączyć z jednoczesną aplikacją serum, masek i kwasów.

 

MIKRODERMABRAZJA TWARZY SZYJI I DEKOLTU

mikro1

 

Mikrodermabrazja diamentowa jest nowoczesną w pełni bezpieczną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Dzięki natychmiastowym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów.

Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu i usuwanie startego naskórka pod ciśnieniem. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.

Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza również produkcję kolagenu i elastyny i stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. Skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna.

Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny, redukuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Zmiany dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej – gdyż zabieg mikrodermabrazji stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry.


Niewątpliwą zaletą mikrodermabrazji diamentowej jest to, że jest ona nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń zabiegiem dającym natychmiastowe efekty.

Mikrodermabrazja trwa krótko, nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn lub zbyt głębokiego, nierównomiernego złuszczenia. Po zabiegu nie jesteśmy wyłączeni z życia
Można go stosować na twarz, szyję, dekolt i całe ciało.

Wskazania do mikrodermabrazji:

 • suchość i wiotkość skóry
 • zmarszczki
 • blizny potrądzikowe, płytkie blizny i rozstępy
 • eliminacja zmian trądzikowych- łojotoku, zaskórników
 • rozszerzone pory
 • przebarwienia i plamy starcze
 • zahamowanie procesu starzenia
 • przygotowanie skóry pod inne zabiegi kosmetyczne

Częstotliwość zabiegów:

Ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Zazwyczaj należy przeprowadzić serię od 2-10 zabiegów w odstępach od 1 do 4 tygodni. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4-6 tygodni ponownie wykonać mikrodermabrazję.

Cera trądzikowa: 3-5 zabiegów w odstępie 4 tygodni.

Zabiegi odmładzające i rozjaśniające: 5 zabiegów co tydzień.

Rozstępy i blizny: 5-10 zabiegów co 2 tygodnie.

Efekty po zabiegu :

 • Wygładzenie i oczyszczenie skóry,

 • Eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry i jej regeneracja

 • Zmniejszenie drobnych zmarszczek

 • Redukcja zaskórników i zmniejszenie łojotoku

 • Spłycenie i wygładzenie blizn

 • zmniejszenie rozstępów

 • Rozjaśnienie przebarwień i plam starczych

 • Lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach

 • Pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny

 • Wzmocnienie zdolności obronnych skóry

 • Stymulacja mikrokrążenia która powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.

 • Opóźnienie procesu starzenia skóry.

Jak należy postępować po zabiegu:

 • Wskazane jest picie dużej ilości wody (dodatkowo uelastycznia skórę)

 • Unikać opalania, solarium i stosować kremy z filtrami

 • Unikać kąpieli w chlorowanej wodzie przez 48 h po zabiegu

 • Nawilżać skórę, ponieważ po zabiegu może się delikatnie łuszczyć.

 • Stosować skrupulatnie kosmetyki do pielęgnacji domowej.

 

POLSKI PEELING ZIOŁOWY

POLSKI  PEELING ZIOŁOWY

(cena obejmuje dwie wizyty)

twarzy   lub pleców

 

 ppz

 

 

Polski Peeling Ziołowy wg metody  i patentu mgr Jadwigi Użyczyn jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych polskiego pochodzenia. Wspomaga leczenie dermatologiczne.

Skuteczność peelingu ziołowego  w korygowaniu defektów skóry  jest porównywalna z zabiegami wykonywanymi w gabinecie dermatologicznym. Zabieg  ten powoduje odmłodzenie i ujędrnienie  skóry na skutek wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto niweluje blizny potrądzikowe, zwęża pory skóry, spłyca zmarszczki, redukuje przebarwienia i rozstępy oraz reguluje czynność gruczołów łojowych.

Peeling oparty jest na składnikach roślinnych. Nie powoduje bliznowacenia, ponieważ złuszcza tylko wierzchnie  warstwy naskórka do głębokości warstwy podstawnej, co doprowadza do samoregeneracji.

Celem zabiegu jest wywołanie stanu zapalnego podobnego do oparzenia słonecznego, w wyniku którego dochodzi do wymiany nawet 5 warstw naskórka w bardzo krótkim czasie, z jednoczesną lawinową produkcją nowych komórek. Proces ten w naturalnych warunkach trwa około 25-28 dni w sposób niewidoczny dla oka.

Po 25 roku życia znacznie się on spowalnia, często zaburzając swoją prawidłowość, a także dostosowuje się do ułożonej przez miesiące czy lata budowy skóry (zmarszczki, rozstępy, blizny, rozszerzone pory, przebarwienia itp.). W przypadku gwałtownej  destrukcji naskórka w procesie głębokiego złuszczania skóra zmuszona jest do natychmiastowych procesów naprawczych, dzięki czemu nie ma czasu na „ułożenie się” według utartych wzorców, stąd doskonała efektywność tego zabiegu  w niwelowaniu wyżej wymienionych defektów.

Nie bez znaczenia jest bardzo intensywna stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wysokich efektów poprawy napięcia i elastyczności skóry – stąd też określanie tego zabiegu jako liftingu bez skalpela. POLSKI  PEEELING  ZIOŁOWY JADWIGA zaliczany jest do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów, ze względu na wykorzystanie ziół rosnących w naszej (europejskiej) strefie klimatycznej.

Może być stosowany na skórę twarzy i ciała. Na trzy dni przed zabiegiem należy wykonać manualne oczyszczanie twarzy. Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w tygodniowym odstępie czasu. Dlatego niezbędne są dwie wizyty u kosmetyczki. Pierwsza  wizyta polega na wykonaniu złuszczenia peelingiem, zaś druga na dołuszczeniu  czyli usunięciu resztek naskórka i rewitalizacji skóry.

Wskazania:

 • Zanieczyszczona skóra, tendencja do zaskórników, stanów zapalnych,
 • Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych (pory),
 • Trądzik,
 • Nadmierne wydzielanie serum,
 • Blizny, także potrądzikowe,
 • Rozstępy,
 • Przebarwienia skórne różnego pochodzenia,
 • Rogowacenie naskórka,
 • Zmarszczki powierzchowne i głębokie,
 • Utrata elastyczności,
 • Efekty fotostarzenia

Przeciwwskazania:

 • Infekcje wirusowe, czyli opryszczka nawracająca, brodawki,
 • Grzybice,
 • Infekcyjne ropne czyli bakteryjne w tym także nosicielstwo np. gronkowca złocistego,
 • Duża ilość znamion barwnikowych skóry
 • Nowotwory skóry i stany przed-nowotworowe np. rogowacenie starcze, guzy i guzki niewiadomego pochodzenia,
 • Trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca,
 • Cienka, płytko unaczyniona skóra,
 • Skóra bardzo wrażliwa i alergiczna (na zlecenie dermatologa),
 • Ciąża i okres karmienia piersią,
 • Przerwanie ciągłości naskórka w obszarze zabiegowym,
 • Brak możliwości ochrony przed UV,
 • Planowany urlop w przeciągu najbliższych 2 miesięcy od daty zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przebywania na słońcu i mrozie,
 • Intensywna menstruacja (silne osłabienie organizmu),
 • Choroba z temperaturą,
 • Po zabiegach z użyciem lasera w ostatnim miesiącu,
 • Leki doustne z grupy tetracyklin i sterydów oraz pochodnych wit. A (odstęp 13 miesięcy)
 • Operacje również plastyczne w obrębie twarzy w czasie od 3-12 miesięcy wstecz,
 • Stany depresyjne i choroby o podłożu nerwowym,
 • Alergie na substancje złuszczające ,
 • Tendencja do bliznowców,
 • Chemioterapia na przestrzeni ostatnich 5 lat.

 

Objawy i odczucia w trakcie trwania za biegu:

PODCZAS ZABIEGU – intensywne tarcie wraz z pojawiającymi się igiełkami, pieczeniem i uczuciem nadwrażliwości skórnej – podniesienie temperatury skóry, zaczerwienienie skóry objętej zabiegiem od jasno różowego do purpurowego.

W DNIU ZABIEGU – utrzymujące się zaczerwienienie, ocieplenie skóry i uczucie kłucia, które w zależności od czynników zewnętrznych może się intensyfikować bądź słabnąć,  wzrastające napięcie skóry z możliwym jej napuchnięciem,  możliwe wystąpienie podniesionej temperatury ciała ( w przypadku przekroczenia 38 C – zaleca się zastosowanie leku przeciwgorączkowego).

 

II DZIEŃ – zaczerwienienie, opuchnięcie i nadwrażliwość zacznie wyraźnie się zmniejszać, naskórek może zmieniać zabarwienie na ciemniejsze, wzrośnie napięcie skóry, które już w tym dniu może doprowadzać do miejscowego złuszczania się starego naskórka.

W przypadku intensywnego swędzenia można przynosić sobie ulgę stosując mgiełkę LOTNIO ZABEZPIECZAJĄCY, który wręczony został przez kosmetyczkę do jedynej pielęgnacji domowej po zabiegu.

 

III DZIEŃ – złuszczanie o zróżnicowanej sile w zależności od zastosowanego zabiegu, właściwości indywidualnych defektów i rodzaju cery. W tych dniach w przypadku odczuwania dyskomfortu związanego z intensywnym napięciem skóry, swędzeniem związanym ze złuszczaniem, co 3-4 godziny można zastosować LOTNIO ZABEZPIECZAJĄCY.

 

VI-VII DZIEŃ  –  ponowna wizyta w gabinecie w celu dokonania zabiegu rewitalizująco-dołuszczającego, który zamyka proces złuszczania się naskórka, jednak nie przerywa jego intensywnej regeneracji. Podczas tego zabiegu pozostały stary naskórek, który nie oddzielił się samoistnie jest usuwany. Skóra nabiera jednolitego kolorytu, a defekty, które były wskazaniem do zabiegu znacznie zmniejszone. Zabieg oprócz złuszczania, dostarcza skórze niezbędnych składników aktywnych wpływających na znaczną poprawę struktur komórkowych nowopowstałego naskórka.

 

PIELĘGNACJA DOMOWA POMIĘDZY ZABIEGAMI  -pomiędzy I a VII dniem procesu złuszczania niezbędne jest zastosowanie konkretnych czynności związanych z utrzymaniem efektów jak i bezpieczeństwem pozabiegowym:

 • skóry objętej zabiegiem nie wolno niczym nawilżać, moczyć, myć, smarować ani natłuszczać!!!
 • Należy unikać kontaktu z wodą gdyż hamuje ona proces złuszczania. Najlepiej nie myć głowy, nie stosować kosmetyków, unikać gotowania – nachylania się nad parą wodną. Unikać prac domowych, np. mycia okien, prasowania, wycierania kurzy, rozpylania aerozoli.
 • Należy unikać wysiłku fizycznego, sauny, basenu.
 • Nie należy wykonywać makijażu.
 • Należy przed i po zabiegu wypijać dziennie około 1,5-2 l wody niskosodowej.
 • W zimie w pierwszych dniach po zabiegu należy unikać niskich temperatur poniżej 5 stopni C.
 • Nie wolno zrywać, zdrapywać czy pocierać złuszczającego się naskórka.
 • JEDYNYM ŚRODKIEM PIELĘGNACYJNO/ZABEZPIECZAJACYM możliwym do stosowania w tym czasie jest LOTION ZABEZPECZAJACY w sprayu, który otrzymujemy od osoby wykonującej zabieg.

 

Po zabiegu:

Przez pierwszych 30 dni po zabiegu należy bezwzględnie unikać  słońca i nie korzystać z solarium. Zaleca się stosowanie kremów z  filtrami, które należy nakładać  kilka razy w ciągu dnia. Nie wystarczy rano pod makijaż nałożyć krem z filtrem, po wyjściu z pracy on już nas nie zabezpiecza!!!

 

Częstotliwość zabiegów:

Cera trądzikowa:  seria 3-4 zabiegów co miesiąc  raz do roku jesienią

Zabiegi odmładzające cery dojrzałej:  2 razy do roku wiosną i jesienią jako lifting biologiczny bez skalpela.

 

MASAŻ TWARZY SZYI I DEKOLTU

masaz1

Masaż – słysząc to słowo już mamy skojarzenia z czymś przyjemnym i nic dziwnego, bo żaden zabieg nie relaksuje tak jak masaż. Oprócz tego masaż twarzy, szyi i dekoltu świetnie wpływa na kondycję naszej skóry, działa skuteczniej niż najlepszy krem.

Jest niezastąpionym elementem zabiegu pielęgnacyjnego.

W salonie kosmetycznym zarówno styl masażu jak i preparaty do jego wykonania dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry klienta.

Masaż może być wolniejszy, bardziej relaksujący, wyciszający i uspokajający skórę lub też trochę szybszy, mocniejszy pobudzający do regeneracji i odnowy.

masaz2

Masaż posiada bardzo wiele zalet oraz przynosi duże korzyści, obejmuje nie tylko twarz ale również skórę szyi i dekoltu, które zazwyczaj zdradzają nasz wiek. Pozwala się odprężyć, odpocząć oraz zapomnieć o problemach dnia codziennego.

Kolejną zaletą jest poprawa krążenia krwi i limfy. Lepsze krążenie powoduje szybszy transport tlenu do komórek i szybsze usuwanie zbędnych substancji. Dzięki temu skóra po masażu wygląda zdrowiej, jest dotleniona i odżywiona. 

Masaż działa również odmładzająco, poprzez pobudzenie skóry do szybszej regeneracji i odnowy, co powoduje jej uelastycznienie i wzmocnienie. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za elastyczność skóry i odporność na powstawanie zmarszczek.

masaz5

Masaż twarzy powoduje także rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Pozytywnie wpływa na system nerwowy, łagodzi napięcia i stres. Ponadto, poprzez odpowiednio pobrany preparat do masażu oraz systematyczne wykonywanie tego zabiegu pielęgnacyjnego, można zredukować niektóre mankamenty cery.

W naszym gabinecie każdy masaż rozpoczynamy peelingiem twarzy, szyi i dekoltu odpowiednio dobranym do wymagań cery. Peeling przygotowuje skórę do przyjęcia serum, które w połączeniu z masażem intensywnie pobudzi skórę do regeneracji. Do masażu stosujemy regenerujący krem do masażu wzbogacony koncentratami roślinnymi serum z ceramiadami i z passflorą.

Masowanie twarzy to nie tylko doskonały sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu, ale także metoda na zachowanie młodości. Nasza twarz staje się ona bardziej elastyczna, gładsza, jędrniejsza.

masaz6

Kombinacja masażu i odpowiednio dobranych kosmetyków czyni z tego prostego zabiegu pielęgnacyjnego niezwykłe narzędzie w odzyskiwaniu jędrnej i gładkiej skóry.

 

ZABIEGI NA CIAŁO

ALGI  CZERWONE   Z L-KARNITYNĄ

 cialo1

 

Preparat z alg morskich z L-karnityną, wyszczuplający i redukujący cellulit, skuteczny w walce z procesem starzenia skóry.

Jest specjalnie wyselekcjonowaną mieszanką czerwonych i brązowych wodorostów morskich i ma przede wszystkim na celu intensywne dotlenianie międzykomórkowe oraz właściwości tonizujące i detoksykujące.

Maska zawiera jodki aminokwasów – odgrywające główną rolę w odchudzaniu i drenażu oraz wapń i magnez- remineralizujące i stymulujące mikrokrążenie krwi oraz redukujące cellulit.

Dzięki zawartemu cynkowi następuje również stymulacja i odbudowa skóry właściwej. Niezbędne mikroelementy utrzymują równowagę skóry, a witaminy E i F poprawiają nawilżenie wierzchnich warstw skóry.

 

SAIPAN

ZABIEG PIELĘGNUJĄCO-WYSZCZUPLAJACY

cialo3

 

 

Rewolucyjna, bezpieczna i skuteczna metoda redukcji cellulitu, rozstępów skóry oraz wyszczuplania ciała
Maska zawiera błoto z Morza Martwego, olejki eteryczne, sole mineralne, mikroelementy, pierwiastki śladowe, kwasy AHA, algi laminarne.

Działanie SAIPAN opiera się na różnicy stężeń minerałów. Rodzaj i stężenie minerałów w wodzie morskiej jest zbliżone do zawartości elektrolitów we krwi człowieka. W tkankach zewnętrznych stężenie substancji mineralnych jest mniejsze niż w tkankach położonych bliżej naczyń krwionośnych. Z kompresu na skórę dostają się w dużym stopniu sole mineralne. Cząsteczki z powodu swych rozmiarów, łatwo wnikają w skórę. W tkance zewnętrznej powstaje więc nadmierne ich stężenie, przyspieszając metabolizm komórkowy.

Zabieg z użyciem błota z Morza Martwego oprócz zmniejszenia obwodów ciała, redukcji cellulitu i zmniejszenia rozstępów skóry, wyraźnie modeluje sylwetkę, poprawia się jakość skóry, a tym samym poprawia samopoczucie.

 

MASKA  BOROWINOWA

cialo4 

Zabieg oparty na naturalnych substancjach mineralnych i roślinnych. Borowina ze względu na swe terapeutyczne i pielęgnacyjne działanie jest obecnie jednym z najcenniejszych składników kosmetycznych. Zaliczana jest do peloidów, czyli występujących w przyrodzie tworzyw powstałych w wyniku naturalnych procesów geologicznych, które po rozdrobnieniu i zmieszaniu z wodą stosowane są do celów leczniczych i pielęgnacyjnych.

Maska Borowinowa pomaga redukować „skórkę pomarańczową” oraz tracić zbędne centymetry poprzez miejscowe rozgrzanie tkanek i przyspieszenie metabolizmu komórkowego. Zawarta w masce borowina posiada właściwości przeciwreumatyczne, przeciwbólowe, uwalnia. Przyspiesza regenerację skóry, pobudza odnowę kolagenu i elastyny odpowiadających za jędrność i elastyczność skóry; oczyszcza i zmiękcza rogową warstwę naskórka.

LAMINARIA DIGITATA ALGOVERT

cialo5

 

Mikronizowana alga morska Laminaria Digitata w czystej postaci posiada znakomite właściwości odmładzające, ujędrniające, nawilżające i odżywcze. Polecana szczególnie do skóry dojrzałej.

Bogactwo witamin, minerałów i aminokwasów wspomaga odnowę tkanki skórnej oraz przywraca jej siłę i witalność. Zawiera potas i jod- pierwiastek, który ułatwia lipolizę komórek tłuszczowych. Bardzo skuteczna w kuracjach odchudzających na ciało oraz w walce z cellulitem. Pomaga zatrzymać wodę w skórze oraz jest doskonałym antyutleniaczem.

 

MIKRODERMABRAZJA CIAŁA

mirko2

 

Mikrodermabrazja diamentowa w zastosowaniu na ciało jest, jednym z lepszych nieinwazyjnych sposobów walki z rozstępami i bliznami.

Stosując zabieg mikrodermabrazji diamentowej na partię ciała z widocznymi rozstępami, zarówno po ciąży jak i po okresie intensywnego wzrostu czy po odchudzaniu powodujemy, że rozstępy stają się coraz płytsze i mniej widoczne. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.

W wielu przypadkach na efektywność kuracji ma wpływ częstość i ilość wykonywanych zabiegów. Osoby, które poddają się jednorazowemu zabiegowi złuszczania nie mogą liczyć na pożądane efekty. Tylko regularne poddawanie się zabiegom, w kilkunastodniowych odstępach czasu, przez okres dwóch-trzech miesięcy może przynieść oczekiwane rezultaty.

Rozstępy i blizny: 5-10 zabiegów co 2 tygodnie.

 

ZABIEG PARAFINOWY NA DŁONIE I STOPY

parafinowy

 

Zabieg parafinowy na dłonie lub stopy składa się z trzech etapów:

 • Pierwszy to dokładne wypilingowanie dłoni lub stóp i dokładne opłukanie.

 • Drugi, to wmasowanie odpowiedniego serum i kremu, bogatego w składniki aktywne.

 • Ostatni etap polega na kilkakrotnym zanurzeniu dłoni lub stóp w podgrzanej parafinie, aż utworzy się grubsza warstwa, tzw. rękawiczki lub skarpetki. Dłonie lub stopy zawija się folią, a następnie na ręce zakłada się rękawiczki frotte, a nogi owija się kocem. Można też nakładać na dłonie lub stopy podgrzaną parafinę za pomocą pędzla, aż utworzy się odpowiednia warstwa.

Parafinoterapia powoduje że ciepło wnikające głęboko do tkanek poprawia krążenie krwi, przyczynia się do otwarcia porów skóry i lepszego wnikania substancji odżywczych. Ciepła parafina gromadzi dużą ilość ciepła, długo je utrzymuje i powoli oddaje do otoczenia. Dodatkowo zmniejsza ona swoją objętość podczas stygnięcia. Stygnąca parafina wywiera ucisk na tkanki, w tym również na naczynia włosowate skóry. Efektem tej fazy zabiegu jest wzrost temperatury nawet do 41 stopni C przy jednoczesnym ograniczonym przekazywaniu ciepła do tkanek położonych głębiej.

Po zdjęciu parafiny skóra jest chwilowo blada, ciepła i spocona.

Chociaż parafina sama w sobie nie nawilża, po aplikacji tworzy na skórze ochronną warstwę. Nakładane warstwy ciepłej parafiny powodują że tworzy ona nieprzepuszczalną warstwę pod którą gromadzi się wilgoć – pot. Jest to efekt zwiększonego wydzielania gruczołów potowych pod wpływem ciepłego parafinowego okładu. Ta reakcja fizjologiczna sprzyja również wydalaniu z tkanek wraz z potem toksycznych produktów przemiany materii.

Zaletą parafiny jest długie utrzymywanie ciepła, w wyniku którego pory się otwierają, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w środkach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej.

W wyniku zabiegu parafinowego skóra dłoni jest wyczuwalnie bardziej miękka, jędrna i nawilżona. Rozgrzewająca kąpiel parafinowa skutecznie usprawnia krążenie, rozluźnia mięśnie i łagodzi bóle stawów. Co więcej, wzmacnia ona paznokcie z tendencją do rozdwajania się.

 

PEDICURE LECZNICZY - ZDROWE STOPY

stopy1

stopy2

 

Pedicure to nie tylko aspekt estetyczny i poprawa samopoczucia. Wiele osób boryka się z bolesnymi problemami stóp, takimi jak odciski, modzele, nagniotki, pękające pięty czy wrastające paznokcie. Zmęczone i obolałe stopy źle wpływają na stan naszych kolan i kręgosłupa.

Pedicure leczniczy to także profilaktyka stopy cukrzycowej. Mamy w ofercie specjalistyczne preparaty firmy PODOPHARM. Wszystkie produkty są przebadane dermatologicznie i otrzymały pozytywną opinię stosowania u osób chorych na cukrzyce. Skuteczność ich działania została potwierdzona w niezależnych badaniach laboratoryjnych, a produkty wielokrotnie nagradzane prestiżowymi nagrodami na międzynarodowych targach.

W przypadku wrastających paznokci stosujemy wygodne i skuteczne klamry BS Quick. Założenie klamry korygującej przynosi natychmiastową ulgę i ustanie bólu. Klamry nie przeszkadzają podczas chodzenia, nie ograniczają sprawności ruchowej (nie trzeba rezygnować np. z ulubionego sportu).

 

stopy3

        Klamry na wrastające paznokcie B/S Quick

 

W naszym gabinecie przestrzegamy rygorystycznie zasad higieny. Pracujemy wyłącznie wysterylizowanymi i jednorazowymi narzędziami.

Przy usuwaniu modzeli, odcisków i nagniotków posługujemy się skalpelem i frezarką z odpowiednio dobranymi frezami.

PEDICURE LECZNICZY to między innymi:

Opracowanie skalpelem i frezarką zrogowaceń

Usunięcie odcisków i modzeli

Korekcja wrastającego paznokcia:

 • Rurki iniekcyjne
 • Klamra plastikowa BS Quick
 • Rekonstrukcja paznokcia