OPIS ZABIEGÓW
Zapoznaj się z korzyściami różnych zabiegów
USUWANIE PROSAKÓW
Prosaki to małe, białe grudki na twarzy często mylone z trądzikiem lub kaszakami. Są to niewielkie, milimetrowe kuleczki o białej, żółtawej lub kremowej barwie, które występują na powierzchni skóry. Wyglądem przypominają krostki, dlatego często mylone są z trądzikiem, jednak są twarde i nie da się ich wycisnąć.
Prosaki w rzeczywistości są małym cystami, które powstają w wyniku zapchania ujść mieszków włosowych przez sebum. W zablokowanym ujściu gruczołów skórnych gromadzi się masa rogowo- łojowa, co skutkuje pojawieniem się prosaków.
Występują głównie na twarzy w okolicach oczu, na skroniach, czole i na nosie, zazwyczaj grupowo. Po przekłuciu naskórka wyłuskujemy twarde połyskujące kulki, przypominające ziarenka prosa – stąd ich nazwa. Niekiedy z prosaków wydostaje się biaława lub żółtawa, zbita serowata łojowa treść, a po niej niewielka ilość krwi lub płynu surowiczego. Próba wyciśnięcia prosaka nie przynosi rezultatu.
Prosaki są przypadłością wieku niemowlęcego, ale pojawiają się także u dorosłych. Nie są chorobą i nie są zaraźliwe, ale wyglądają nieestetycznie, dlatego większość osób decyduje się na ich usunięcie. Bardzo często jeżeli ktoś z członków rodziny ma prosaki jest szansa, że my też będziemy je mieli.
Zdania dermatologów co do genezy tworzenia się tych zmian skórnych są podzielone. Większość lekarzy sugeruje, że za prosakami stoją geny. Niektórzy łączą tę przypadłość ze zmianami hormonalnymi. . Zawsze jednak trzeba liczyć się z tym, że prosaki powrócą.
W naszym gabinecie usuwamy sprawnie prosaki, używając jednorazowej igły nie zostawiając widocznych śladów.
DEPILACJA LYCON
Wosk Lycon to lider wśród wosków do depilacji. Jego receptura powstała przed 30 laty w Australii. Przez wielu firma ta jest uważana za jedną z najbardziej prestiżowych marek w tej dziedzinie depilacji.
DEPILACJA BEZ BÓLU I PODRAŻNIEŃ
Wosk ma konsystencję budyniu, zapach wanilii, czekolady czy jogurtu owocowego sprawia, że na zabieg woskowania mamy „większy apetyt”. Wspaniały kolor i zapach, jedwabista konsystencja wspaniale działa na zmysły i przygotowuje na niezwykle przyjemny zabieg, który wspaniale pielęgnuje skórę i usuwa najkrótsze nawet niemożliwe do usunięcia dla innych wosków włoski. Skóra po depilacji jest delikatna, gładka i miękka.
W wosku Lycon wykorzystano naturalne składniki: olejki aromaterapeutyczne, najwyższej jakości żywice i wosk pszczeli, dzięki czemu wosk jest niezwykle elastyczny, kurcząc się mocno chwyta włoski, usuwając nawet te najkrótsze o długości 1 mm. Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo-regenerujących właściwości.
Dzięki tym walorom każdą partię ciała można wielokrotnie woskować. Jest to możliwe ponieważ wosk stworzony w oparciu o naturalne składniki, nie ciągnie skóry, tym samym nie powoduje zaczerwienień i podrażnień po depilacji.
Podczas depilacji woskiem włos usuwamy wraz z cebulką, dlatego włosy odrastają po 3–8 tygodniach. Podczas golenia natomiast włos ucinany jest tuż nad powierzchnią skóry, dlatego często już następnego dnia skóra przestaje być gładka.
Przy regularnym stosowaniu wosku, odrastający włos staje się słabszy i delikatniejszy, dzięki czemu czas między zabiegami się wydłuża. Osoby, które regularnie depilują się woskiem, z każdym zabiegiem odczuwają mniejszy dyskomfort.
Do grona wielbicielek depilacji woskami Lycon należą: Victoria Beckham, Beyonce, Paris Hilton.
Nasze Klientki, które skorzystały z wosku Lycon potwierdzają, że skóra po zabiegu jest przyjemna w dotyku i delikatna. Kto wcześniej korzystał z zabiegów depilacji zwykłym woskiem, po pierwszej depilacji Lycon pozostaje mu wierny na zawsze.
UWAGI:
-
Dwa lub trzy dni przed planowaną depilacją woskiem można wykonać peeling. Usunięcie warstwy rogowej naskórka pozwoli łatwiej przebić się włoskom i wówczas zabieg może okazać się bardziej efektywny.
-
Depilacja woskiem może powodować, że odrastające włoski będą wrastać. Na rynku dostępne są produkty eliminujące lub minimalizujące wrastanie włosów. Aby zabezpieczyć skórę przed pojawieniem się wrastających włosków, należy po zabiegu depilacji stosować produkty złuszczające o działaniu nawilżającym i łagodzącym. Regularna aplikacja daje rewelacyjne efekty.
-
Po zabiegu depilacji woskiem przez najbliższe dwa dni nie należy planować zabiegów z udziałem wysokiej temperatury, jak na przykład sauna, gorąca kąpiel, solarium. Nie zaleca się w tym czasie wizyt na basenie oraz ćwiczeń gimnastycznych.
KONIEC Z WRASTAJĄCYMI WŁOSKAMI !
Wrastające włosy to częsty problem występujący po depilacji, niezależnie od jej rodzaju. Po usunięciu odrastający włos jest często słabszy i delikatniejszy, co utrudnia przebicie się przez zewnętrzną warstwę naskórka. W efekcie włos skręca się wewnątrz mieszka włosowego lub rośnie pod zewnętrzną warstwą naskórka, powodując zaczerwienienia i miejscowe infekcje.
Marka Lycon opracowała innowacyjny kosmetyk Ingrown-X-it, który zapobiega wrastaniu włosów. Zawiera kwas salicylowy i kwas mlekowy, dzięki którym warstwa rogowa naskórka zostaje złuszczona i odkryte włosy mogą swobodnie wyrastać ponad powierzchnię skóry. Alantoina i ekstrakt z arniki dodatkowo koją i nawilżają skórę, wygładzając jej powierzchnię i zapobiegając powstawaniu blizn.
Preparat zabezpieczający przed pojawianiem się wrastających włosów występuje w formie sprayu o pojemności 125 ml. Nałożony bezpośrednio po depilacji, złuszcza wierzchnią warstwę naskórka, uwalniając wrastające włosy. Łagodzi podrażnienia, zapobiega powstawaniu odczynów zapalnych, a także nawilża skórę po zabiegu usuwania włosków. Nie powoduje swędzenia i pieczenia.
PEELINGI KWASOWE
KURACJA SILNIE DEPIGMENTUJĄCA Z AZELOGLICYNĄ 10%
Azeloglicyna jest pochodną kwasu azelainowego. Powstała na skutek połaczenia kwasu azelainowego z aminokwasem glicyną. Taka modyfikacja pozwala na otrzymywanie aktywnej substancji o lepszych właściwościach fizycznych i chemicznych, która zachowuje typowe cechy kwasu azelainowego. Dzięki obecności glicyny dodatkowo działa silnie nawilżająco i znacznie poprawia elastyczność skóry. Łatwo penetruje w głąb skóry przez co wykazuje wysoką efektywność.
Najlepiej sprawdza się w walce z przekrwieniami związanymi z zaburzoną funkcją melanocytów. Azeloglicyna 10% zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się melaniny w skórze, zmniejszając tendencje do powstawania plam jednocześnie eliminując już istniejące przebarwienia. Znacznie poprawia i wyrównuje koloryt skóry.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
- przebarwienia posłoneczne i hormonalne
- sucha skóra, zmarszczki, utrata jędrności,
- pierwsze oznaki starzenia, cera szara wymagająca odświeżenia i wyrównania kolorytu
EFEKTY ZABIEGU:
- Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery, redukuje przebarwienia pigmentacyjne
- Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
- Pobudza syntezę kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i lekko napina skórę,
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Uczulenie na preparat złuszczający,
- Uszkodzony naskórek, stan po depilacji woskiem,
- Aktywna opryszczka, infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze w miejscu zabiegu
- Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
- Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
- Liczne znamiona barwnikowe
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Jako kuracja wskazane 4-8 zabiegów.
Odstęp między zabiegami – 14-21 dni.
Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.
Należy unikać sauny do 72 godzin po zabiegu, chronić skórę przed dużym mrozem. Nie należy zrywać martwego naskórka, a do zakończenia procesu złuszczania nie stosujemy kryjących fluidów i podkładów.
ZABIEG EKSFOLIACJI 40% KWASEM MLEKOWYM
Kwas mlekowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie, dlatego jest nietoksyczny i całkowicie bezpieczny. Jest jednym ze składników NMF – czyli naturalnego czynnika nawilżającego, odpowiedzialnego za nawodnienie naskórka. Stymuluje produkcję ceramidów, uszczelniających barierę lipidową naskórka i zmniejszających utratę wody ze skóry.
Peeling kwasem mlekowym jest niezwykle delikatny, dogłębnie nawilża i oczyszcza skórę, a także usuwa stany zapalne i łagodzi podrażnienia.
Kwas mlekowy polecany jest dla skór w każdym wieku, szczególnie dla tych wymagających regeneracji gdyż znacząco poprawia ich elastyczność i jędrność, jednocześnie stymulując do odbudowy.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Skóra sucha, zmarszczki, utrata jędrności
- przebarwienia pigmentacyjne posłoneczne, pozapalne
- nadmierne rogowacenie skóry
- skóra szara, pozbawiona blasku z pierwszymi oznakami fotostarzenia
- cera zanieczyszczona, trądzikowa, tłusta z bliznami potrądzikowymi,
EFEKTY ZABIEGU:
- mocne nawilżenie skóry
- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
- oczyszczenie i rozjaśnienie twarzy
- regeneracja i wygładzenie drobnych zmarszczek
- rozjaśnienie plam pigmentacyjnych
- złagodzenie stanów zapalnych i podrażnień
- rozjaśnienie starych plam pigmentacyjnych
- złagodzenie stanów zapalnych, likwidacja krost i grudek
- przeciwdziałanie trądzikowi
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Uczulenie na preparat złuszczający,
- Uszkodzony naskórek, stan po depilacji woskiem,
- Aktywna opryszczka, infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze w miejscu zabiegu
- Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
- Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
- Liczne znamiona barwnikowe
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Jako kuracja wskazane 5 zabiegów.
Odstęp między zabiegami – 10-14 dni
Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.
ZABIEG EKSFOLIACJI 50% KWASEM GLIKOLOWYM
Peeling glikolowy opiera się na zastosowaniu kwasu organicznego, który występuje w naturze i jest pozyskiwany z owoców i trzciny cukrowej. Kwas glikolowy to najszybciej i najgłębiej przenikająca substancja organiczna ponieważ posiada najmniejszą cząsteczkę molekularną.
Kuracje kwasem glikolowym najczęściej stosowane są na twarz, dekolt, dłonie i plecy. Badania wykazują, że peeling glikolowi jest skuteczny w walce z trądzikiem i fotostarzeniem.
Kwas glikolowy polecany jest dla skór w każdym wieku, szczególnie dla tych wymagających regeneracji gdyż znacząco poprawia ich elastyczność i jędrność, jednocześnie stymulując do odbudowy.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
- zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności
- skóra szara, przesuszona, pozbawiona blasku z pierwszymi oznakami fotostarzenia
- trądzik
- cera zanieczyszczona, trądzikowa, tłusta z bliznami potrądzikowymi,
- przebarwienia pigmentacyjne posłoneczne, pozapalne
- nadmierne rogowacenie skóry
EFEKTY ZABIEGU:
- odmłodzenie skóry, efektywny lifting
- regeneracja i spłycenie zmarszczek
- pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny
- spłycenie blizn potrądzikowych
- Rozjaśnienie starych plam pigmentacyjnych
- Złagodzenie stanów zapalnych, likwidacja krost i grudek
- przeciwdziałanie trądzikowi
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Uczulenie na preparat złuszczający,
- Uszkodzony naskórek, stan po depilacji woskiem,
- Aktywna opryszczka, infekcje wirusowe, bakteryjne czy grzybicze w miejscu zabiegu
- Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
- Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
- Liczne znamiona barwnikowe
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.
Odstęp między zabiegami – 7-14 dni
Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.
ZABIEG EKSFOLIACJI 35% KWAS PIROGRONOWY + mlekowy + azelainowy
Unikalna 35% mieszanina kwasu pirogronowego, mlekowego i azelainowego o pH 1,3 – zapewnia spektakularne efekty eksfoliacji, przy zachowaniu komfortu i bezpieczeństwa zabiegu. Pozwala ona na przeprowadzenie peelingu od powierzchniowego do średniogłębokiego, który stymuluje warstwę brodawkowatą skóry właściwej i silnie pobudza produkcję kolagenu i elastyny – włokien odpowiedzialnych za młody wygląd skóry.
Na poziomie naskórka kwas pirogronowy działa przeciwzaskórnikowo, rozjaśnia, poprawia koloryt skóry, działa antybakteryjnie i zmniejsza grubość warstwy rogowej.
Działanie kwasu pirogronowego jest zbliżone do działania TCA, zatem może powodować delikatny rumień i mrowienie skóry podczas zabiegu oraz złuszczanie naskórka po około 3 dniach. Szczególną zaletą tego kwasu jest niewielkie ryzyko powstania ciemniejszych znamion pigmentacyjnych po zabiegu.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
- cera łojotokowa, zanieczyszczona
- trądzik pospolity w fazie zaskórnikowej
- rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, przebarwienia pigmentacyjne
- nadmierna keratynizacja naskórka
- zmarszczki, utrata jędrności i elastycznosci, pierwsze oznaki fotostarzenia
EFEKTY ZABIEGU:
- działa antybakteryjnie, przyspiesza gojenie wyprysków trądzikowych,
- działa silnie sebostatyczne – zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry, normalizuje wydzielanie serum, działa przeciwzaskórnikowo
- Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery i zapewnia skórze świetlistość
- Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
- Zmniejsza rozszerzone pory i blizny potrądzikowe
- Reguluje nadmierną keratynizację naskórka
- Wygładza zmarszczki i lekko napina skórę
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Uczulenie na którykolwiek składnik aktywny obecny w preparacie,
- Uszkodzony naskórek, stan bezpośrednio po depilacji woskiem,
- Aktywna opryszczka, brodawki wirusowe,
- Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
- Atopowe zapalenie skóry
- Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
- Znamiona barwnikowe omijamy podczas zabiegu
- Ciąża i okres karmienia piersią
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.
Odstęp między zabiegami – 14 dni.
Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.
ZABIEG EKSFOLIACJI 50% KWAS MIGDAŁOWY + PHA
Bardzo efektywny zabieg chemicznego złuszczania naskórka i stymulowania skóry do samoregeneracji. Unikalna mieszanina kwasu migdałowego i Polihydroksykwasów (kwasu laktobionowego i glukonolatonu) zapewnia wysoce skuteczną, a zarazem niezwykle łagodną i bezpieczną eksfoliację. Może być stosowany dla wszystkich rodzajów cer, w tym wrażliwych i naczyniowych.
Peeling 50% kwasem migdałowym +PHA, przy pH 1,5 – nie niesie ryzyka podrażnień, silnego łuszczenia, zaczerwienienia skóry czy przebarwień pozabiegowych. Można go wykonywać o każdej porze roku, nawet latem, ponieważ nie powoduje on nadwrażliwości na promienie UV.
Kwas migdałowy w sposób naturalny jest otrzymywany podczas hydrolizy gorzkich migdałów. Wykazuje właściwości bardzo podobne do kwasu glikolowego, jednak jego cząsteczka jest większa i dzięki temu działa łagodniej i wolniej i jest całkowicie pozbawiony działania drażniącego.
Z wszystkich alfa-hydroksykwasów wykazuje najsilniejsze właściwości przeciwbakteryjne – środek o działaniu „antybiotykopodobnym”, hamuje łojotok oraz łagodnie złuszcza naskórek.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
- cera zanieczyszczona, trądzikowa, tłusta
- rozszerzone pory,
- pierwsze oznaki starzenia
- przebarwienia pigmentacyjne posłoneczne, pozapalne, ostuda,
- zmarszczki, utrata jędrności i elastyczności
EFEKTY ZABIEGU:
- Zapewnia działanie antybakteryjne i sebostatyczne – przyspiesza gojenie wyprysków trądzikowych, zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry,
- Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
- Zmniejsza rozszerzone pory
- Rozjaśnia i ujednolica koloryt cery, redukuje przebarwienia pigmentacyjne
- Pobudza syntezę kolagenu i elastyny, wygładza zmarszczki i lekko napina skórę,
DODATKOWE, UNIKALNE EFEKTY DZIAŁANIA PHA, SZCZEGÓLNIE KWASU LAKTOBIONOWEGO:
- Działanie przeciwzapalne, gojące i nawilżające,
- Zmniejsza rumień i teleangiektazje.
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Uczulenie na którykolwiek składnik aktywny obecny w preparacie,
- Uszkodzony naskórek, stan bezpośrednio po depilacji woskiem,
- Aktywna opryszczka, brodawki wirusowe,
- Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
- Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
- Znamiona barwnikowe omijamy podczas zabiegu.
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.
Maksymalny odstęp między zabiegami – 10 dni
Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.
ZABIEG EKSFOLIACJI 20% KWASEM SALICYLOWYM
Kwas salicylowy to jedyny kwas BHA stosowany w kosmetyce. Wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Kuracja kosmetyczna na bazie kwasu salicylowego 20% dedykowana jest dla osób ze skórą tłustą, z nasilonym łojotokiem i stanami zapalnymi o podłożu łojotokowym, z aktywnym trądzikiem w różnym stadium zaawansowania.
Kwas salicylowy jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki temu poza działaniem złuszczającym posiada zdolność przenikania przez sebum i wnikania w głębsze warstwy skóry, przez co lepiej odblokowuje i oczyszcza pory.
Przenikanie w głąb mieszków włosowych pomaga w leczeniu i gojeniu trądziku.
Kwas ten nie wysusza skóry, dlatego z powodzeniem może być stosowany przy cerze suchej. Jest spokrewniony z aspiryną (kwasem acetylosalicylowym) dlatego może być stosowany w przypadku cery naczyniowej oraz wrażliwej.
WSKAZANIA DO ZABIEGU:
- cera tłusta, łojotokowa,
- trądzik pospolity w fazie zaskórnikowej i aktywnej
- cera zanieczyszczona – liczne zaskórniki,
- rozszerzone i zanieczyszczone pory,
EFEKTY ZABIEGU:
- Zapewnia działanie antybakteryjne i sebostatyczne – przyspiesza gojenie wyprysków trądzikowych, zmniejsza łojotok i błyszczenie skóry,
- Złuszcza, wygładza i poprawia strukturę naskórka,
- Zmniejsza rozszerzone pory
- Reguluje nadmierną keratynizację naskórka
PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:
- Uczulenie na którykolwiek składnik aktywny obecny w preparacie,
- Uszkodzony naskórek, stan bezpośrednio po depilacji woskiem,
- Aktywna opryszczka, brodawki wirusowe,
- Doustna i miejscowa terapia retinoidami,
- Łuszczyca, skłonność do powstawania bliznowców,
- Znamiona barwnikowe omijamy podczas zabiegu.
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW:
Jako kuracja wskazane 4-6 zabiegów.
Maksymalny odstęp między zabiegami – 10-14 dni
Jak po każdym zabiegu złuszczającym, kiedy cieńszy naskórek jest delikatniejszy i bardziej wrażliwy na działanie UV, zaleca się stosowanie kremów ochronnych z SPF 30 przez cały okres trwania zabiegów i do 4 tygodni po ich zakończeniu.
OCZYSZCZANIE TWARZY
Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym zabiegiem w jej pielęgnacji. Pozwala nam oczyścić skórę z toksyn i martwego naskórka, uruchamia naturalne procesy odnowy i regeneracji, a także ułatwia wnikanie substancji nawilżających i odżywczych w głąb skóry.
Skóra po zabiegach jest pełna blasku i świeżości, poprzez usunięcie martwych komórek naskórka staje się bardziej dotleniona, miękka i promienna.
Każdy zabieg oczyszczania jest dobierany indywidualnie do potrzeb klienta w zależności od typu cery, a także nasilenia zanieczyszczeń skóry.
W naszym gabinecie oferujemy kilka rodzajów oczyszczania, są to m.in.: oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja diamentowa i oczyszczanie z zastosowaniem ultradźwięków i peelingi kwasowe.
Tego rodzaju zabiegi wykonywane są najczęściej jesienią i wiosną. Polecane są przede wszystkim w przypadku skóry tłustej, mieszanej i z trądzikiem pospolitym. Podczas zabiegu usuwamy także różne zmiany skórne: zaskórniki, prosaki i kaszaki.
Zabieg oczyszczania skóry to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i blasku. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach z zachowaniem maksymalnej sterylności.
Przeciwwskazania do oczyszczania manualnego:
-
ostre stany zapalne skóry
-
choroby grzybicze i wirusowe – aktywna opryszczka
-
stany alergiczne
-
stany zapalne oczu i skóry
-
skłonność do powstawania bliznowców
-
skóra naczyniowa – trądzik różowaty
-
trądzik krostkowy i ropny – (dopiero po zagojeniu)
Wskazaniami do wykonania zabiegu manualnego oczyszczania twarzy jest zanieczyszczona skóra z licznymi zaskórnikami.
Usuwanie zanieczyszczeń skóry jest ważnym elementem w jej właściwej pielęgnacji. Nie jest to zabieg tylko dla skór trądzikowych, ale wszystkich mających skłonność do powstawania zaskórników.
Zabieg oczyszczania cery rozpoczyna się od pełnego demakijażu twarzy. Następnie wykonywany jest peeling enzymatyczny, kawitacyjny lub mikrodermabrazja.
Przy oczyszczaniu manualnym elementem zabiegu jest rozpulchnienie skóry za pomocą wapozonu, czyli urządzenia wytwarzającego ciepłą parę. Na twarz nakładamy odpowiednio dobraną maskę rozpulchniającą, która pod wpływem temperatury przygotowuje skórę do zabiegu.
Po oczyszczeniu skóry stosuje się darsonwalizację, nakłada maskę zamykającą pory która działa łagodząco i bakteriobójczo.
Na zakończenie całego zabiegu, na twarz nakłada się maskę algową, kremową lub żelową, która złagodzi ewentualne zaczerwienienie oraz odżywi skórę.
Efektami oczyszczania twarzy są:
-
oczyszczona z zaskórników skóra
-
świeża i delikatna
-
uregulowana praca gruczołów łojowych
-
lepsze wchłanianie substancji aktywnych
Manualne oczyszczanie twarzy to nic innego jak wyciskanie wągrów i oczyszczanie porów, jednak często jest to jedyny skuteczny sposób, by szybko pozbyć się zanieczyszczeń z głębi skóry.
Tego zabiegu nie powinno się wykonywać samodzielnie. Skóra musi być przygotowana, należy przestrzegać kolejności usuwania zanieczyszczeń, by nie roznieść bakterii po skórze. Wyciskając zaskórniki zbyt mocno, bez rękawiczek można uszkodzić skórę. Jeżeli mamy zbyt długie paznokcie możemy doprowadzić do trwałego uszkodzenia naczynek. Zbyt mocne ciśnięcie uszkadza trwale tkanki i pozostawia blizny.
PEELING KAWITACYJNY
Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą wibracji ultradźwiękowej wzbogaconej o mikromasaż, który poprawia cyrkulację krwi i dotlenienie komórkowe, pobudza aktywność komórkową oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry.
Kawitacja oczyszcza pory i wygładza skórę, wzmacnia i uszczelnia naczynia włosowate, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Działa kojąco i regenerująco na skórę. Jest to bezpieczna alternatywa dla osób o wrażliwej, naczyniowej cerze.
Bardzo dobre efekty uzyskuje się łącząc peeling kawitacyjny z sonoforezą, która wpływa na wzrost przepuszczalności błon komórkowych i aktywuje metabolizm, a co za tym idzie ułatwia wtłoczenie w oczyszczoną skórę substancji aktywnych z kosmetyków. Zabieg sonoforezy nadaje się dla każdego rodzaju skóry i jest doskonałym dopełnieniem zabiegu oczyszczania.
Kawitację w kosmetyce wywołuje się na powierzchni skóry, na którą nanosimy ciecz. W efekcie silna fala mechaniczna powoduje rozwarstwienie i oderwanie obumarłych komórek warstwy rogowej naskórka oraz jego zanieczyszczeń, które usuwane są następnie za pomocą szpatułki umieszczonej w specjalnie ukształtowanej głowicy ultradźwiękowej.
Wskazania do zabiegu:
- Skóra wymagająca oczyszczenia
- Trądzik, zaskórniki,
- Rozjaśnienie skóry,
- Zmarszczki
- Skóra przetłuszczająca
Efekty po zabiegu :
-
Wygładzenie, oczyszczenie i regeneracja skóry,
-
Eliminacja nadmiernego rogowacenia skóry
-
Zmniejszenie drobnych zmarszczek
-
Redukcja zaskórników i zmniejszenie łojotoku
-
Rozjaśnienie przebarwień i plam starczych
-
Lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach
-
Pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
-
Wzmocnienie zdolności obronnych skóry
-
Stymulacja mikrokrążenia która powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.
-
Opóźnienie procesu starzenia skóry.
Częstotliwość zabiegów:
Ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie do potrzeb naszej skóry.
Cera trądzikowa: 5-6 zabiegów w odstępie 1 tygodnia, jako uzupełnienie zabiegu manualnego oczyszczania skóry. Nie należy nadużywać peelingu kawitacyjnego.
Cera normalna: 1 zabieg co 3-4 tygodnie.
Peeling kawitacyjny można łączyć z jednoczesną aplikacją serum, masek i kwasów.
MIKRODERMABRAZJA TWARZY SZYJI I DEKOLTU
Mikrodermabrazja diamentowa jest nowoczesną w pełni bezpieczną metodą mechanicznego złuszczania warstwy rogowej naskórka. Dzięki natychmiastowym rezultatom należy do najczęściej wybieranych przez klientów zabiegów.
Podczas mikrodermabrazji diamentowej efekt eksfoliacji uzyskuje się poprzez działanie ścierające głowic pokrytych warstwą diamentu i usuwanie startego naskórka pod ciśnieniem. Metoda ta pozwala na stopniowe, kontrolowane, mechaniczne ścieranie naskórka warstwa po warstwie aż do pożądanego poziomu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb skóry.
Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza również produkcję kolagenu i elastyny i stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. Skóra staje się gładsza, jaśniejsza i bardziej elastyczna.
Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny, redukuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Zmiany dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej – gdyż zabieg mikrodermabrazji stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry.
Niewątpliwą zaletą mikrodermabrazji diamentowej jest to, że jest ona nieinwazyjnym, bezbolesnym i nie powodującym uczuleń zabiegiem dającym natychmiastowe efekty.
Mikrodermabrazja trwa krótko, nie ma niebezpieczeństwa powstania blizn lub zbyt głębokiego, nierównomiernego złuszczenia. Po zabiegu nie jesteśmy wyłączeni z życia
Można go stosować na twarz, szyję, dekolt i całe ciało.
Wskazania do mikrodermabrazji:
- suchość i wiotkość skóry
- zmarszczki
- blizny potrądzikowe, płytkie blizny i rozstępy
- eliminacja zmian trądzikowych- łojotoku, zaskórników
- rozszerzone pory
- przebarwienia i plamy starcze
- zahamowanie procesu starzenia
- przygotowanie skóry pod inne zabiegi kosmetyczne
Częstotliwość zabiegów:
Ilość zabiegów w serii dobierana jest indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Zazwyczaj należy przeprowadzić serię od 2-10 zabiegów w odstępach od 1 do 4 tygodni. W celu podtrzymania i utrwalenia uzyskanych wyników zaleca się co 4-6 tygodni ponownie wykonać mikrodermabrazję.
Cera trądzikowa: 3-5 zabiegów w odstępie 4 tygodni.
Zabiegi odmładzające i rozjaśniające: 5 zabiegów co tydzień.
Rozstępy i blizny: 5-10 zabiegów co 2 tygodnie.
Efekty po zabiegu :
-
Wygładzenie i oczyszczenie skóry,
-
Eliminacja nadmiernego rogowacenia i suchości skóry i jej regeneracja
-
Zmniejszenie drobnych zmarszczek
-
Redukcja zaskórników i zmniejszenie łojotoku
-
Spłycenie i wygładzenie blizn
-
zmniejszenie rozstępów
-
Rozjaśnienie przebarwień i plam starczych
-
Lepsze wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach
-
Pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny
-
Wzmocnienie zdolności obronnych skóry
-
Stymulacja mikrokrążenia która powoduje lepsze odżywienie komórek skóry.
-
Opóźnienie procesu starzenia skóry.
Jak należy postępować po zabiegu:
-
Wskazane jest picie dużej ilości wody (dodatkowo uelastycznia skórę)
-
Unikać opalania, solarium i stosować kremy z filtrami
-
Unikać kąpieli w chlorowanej wodzie przez 48 h po zabiegu
-
Nawilżać skórę, ponieważ po zabiegu może się delikatnie łuszczyć.
-
Stosować skrupulatnie kosmetyki do pielęgnacji domowej.
POLSKI PEELING ZIOŁOWY
POLSKI PEELING ZIOŁOWY
(cena obejmuje dwie wizyty)
twarzy lub pleców
Polski Peeling Ziołowy wg metody i patentu mgr Jadwigi Użyczyn jest zabiegiem głębokiego złuszczania opartym na składnikach roślinnych polskiego pochodzenia. Wspomaga leczenie dermatologiczne.
Skuteczność peelingu ziołowego w korygowaniu defektów skóry jest porównywalna z zabiegami wykonywanymi w gabinecie dermatologicznym. Zabieg ten powoduje odmłodzenie i ujędrnienie skóry na skutek wzmożenia produkcji kolagenu i elastyny. Ponadto niweluje blizny potrądzikowe, zwęża pory skóry, spłyca zmarszczki, redukuje przebarwienia i rozstępy oraz reguluje czynność gruczołów łojowych.
Peeling oparty jest na składnikach roślinnych. Nie powoduje bliznowacenia, ponieważ złuszcza tylko wierzchnie warstwy naskórka do głębokości warstwy podstawnej, co doprowadza do samoregeneracji.
Celem zabiegu jest wywołanie stanu zapalnego podobnego do oparzenia słonecznego, w wyniku którego dochodzi do wymiany nawet 5 warstw naskórka w bardzo krótkim czasie, z jednoczesną lawinową produkcją nowych komórek. Proces ten w naturalnych warunkach trwa około 25-28 dni w sposób niewidoczny dla oka.
Po 25 roku życia znacznie się on spowalnia, często zaburzając swoją prawidłowość, a także dostosowuje się do ułożonej przez miesiące czy lata budowy skóry (zmarszczki, rozstępy, blizny, rozszerzone pory, przebarwienia itp.). W przypadku gwałtownej destrukcji naskórka w procesie głębokiego złuszczania skóra zmuszona jest do natychmiastowych procesów naprawczych, dzięki czemu nie ma czasu na „ułożenie się” według utartych wzorców, stąd doskonała efektywność tego zabiegu w niwelowaniu wyżej wymienionych defektów.
Nie bez znaczenia jest bardzo intensywna stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, co przyczynia się do wysokich efektów poprawy napięcia i elastyczności skóry – stąd też określanie tego zabiegu jako liftingu bez skalpela. POLSKI PEEELING ZIOŁOWY JADWIGA zaliczany jest do jednych z najbezpieczniejszych zabiegów, ze względu na wykorzystanie ziół rosnących w naszej (europejskiej) strefie klimatycznej.
Może być stosowany na skórę twarzy i ciała. Na trzy dni przed zabiegiem należy wykonać manualne oczyszczanie twarzy. Zabieg ten składa się z dwóch faz wykonywanych w tygodniowym odstępie czasu. Dlatego niezbędne są dwie wizyty u kosmetyczki. Pierwsza wizyta polega na wykonaniu złuszczenia peelingiem, zaś druga na dołuszczeniu czyli usunięciu resztek naskórka i rewitalizacji skóry.
Wskazania:
- Zanieczyszczona skóra, tendencja do zaskórników, stanów zapalnych,
- Rozszerzone ujścia gruczołów łojowych (pory),
- Trądzik,
- Nadmierne wydzielanie serum,
- Blizny, także potrądzikowe,
- Rozstępy,
- Przebarwienia skórne różnego pochodzenia,
- Rogowacenie naskórka,
- Zmarszczki powierzchowne i głębokie,
- Utrata elastyczności,
- Efekty fotostarzenia
Przeciwwskazania:
- Infekcje wirusowe, czyli opryszczka nawracająca, brodawki,
- Grzybice,
- Infekcyjne ropne czyli bakteryjne w tym także nosicielstwo np. gronkowca złocistego,
- Duża ilość znamion barwnikowych skóry
- Nowotwory skóry i stany przed-nowotworowe np. rogowacenie starcze, guzy i guzki niewiadomego pochodzenia,
- Trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca,
- Cienka, płytko unaczyniona skóra,
- Skóra bardzo wrażliwa i alergiczna (na zlecenie dermatologa),
- Ciąża i okres karmienia piersią,
- Przerwanie ciągłości naskórka w obszarze zabiegowym,
- Brak możliwości ochrony przed UV,
- Planowany urlop w przeciągu najbliższych 2 miesięcy od daty zabiegu, ze szczególnym uwzględnieniem przebywania na słońcu i mrozie,
- Intensywna menstruacja (silne osłabienie organizmu),
- Choroba z temperaturą,
- Po zabiegach z użyciem lasera w ostatnim miesiącu,
- Leki doustne z grupy tetracyklin i sterydów oraz pochodnych wit. A (odstęp 13 miesięcy)
- Operacje również plastyczne w obrębie twarzy w czasie od 3-12 miesięcy wstecz,
- Stany depresyjne i choroby o podłożu nerwowym,
- Alergie na substancje złuszczające ,
- Tendencja do bliznowców,
- Chemioterapia na przestrzeni ostatnich 5 lat.
Objawy i odczucia w trakcie trwania za biegu:
PODCZAS ZABIEGU – intensywne tarcie wraz z pojawiającymi się igiełkami, pieczeniem i uczuciem nadwrażliwości skórnej – podniesienie temperatury skóry, zaczerwienienie skóry objętej zabiegiem od jasno różowego do purpurowego.
W DNIU ZABIEGU – utrzymujące się zaczerwienienie, ocieplenie skóry i uczucie kłucia, które w zależności od czynników zewnętrznych może się intensyfikować bądź słabnąć, wzrastające napięcie skóry z możliwym jej napuchnięciem, możliwe wystąpienie podniesionej temperatury ciała ( w przypadku przekroczenia 38 C – zaleca się zastosowanie leku przeciwgorączkowego).
II DZIEŃ – zaczerwienienie, opuchnięcie i nadwrażliwość zacznie wyraźnie się zmniejszać, naskórek może zmieniać zabarwienie na ciemniejsze, wzrośnie napięcie skóry, które już w tym dniu może doprowadzać do miejscowego złuszczania się starego naskórka.
W przypadku intensywnego swędzenia można przynosić sobie ulgę stosując mgiełkę LOTNIO ZABEZPIECZAJĄCY, który wręczony został przez kosmetyczkę do jedynej pielęgnacji domowej po zabiegu.
III DZIEŃ – złuszczanie o zróżnicowanej sile w zależności od zastosowanego zabiegu, właściwości indywidualnych defektów i rodzaju cery. W tych dniach w przypadku odczuwania dyskomfortu związanego z intensywnym napięciem skóry, swędzeniem związanym ze złuszczaniem, co 3-4 godziny można zastosować LOTNIO ZABEZPIECZAJĄCY.
VI-VII DZIEŃ – ponowna wizyta w gabinecie w celu dokonania zabiegu rewitalizująco-dołuszczającego, który zamyka proces złuszczania się naskórka, jednak nie przerywa jego intensywnej regeneracji. Podczas tego zabiegu pozostały stary naskórek, który nie oddzielił się samoistnie jest usuwany. Skóra nabiera jednolitego kolorytu, a defekty, które były wskazaniem do zabiegu znacznie zmniejszone. Zabieg oprócz złuszczania, dostarcza skórze niezbędnych składników aktywnych wpływających na znaczną poprawę struktur komórkowych nowopowstałego naskórka.
PIELĘGNACJA DOMOWA POMIĘDZY ZABIEGAMI -pomiędzy I a VII dniem procesu złuszczania niezbędne jest zastosowanie konkretnych czynności związanych z utrzymaniem efektów jak i bezpieczeństwem pozabiegowym:
- skóry objętej zabiegiem nie wolno niczym nawilżać, moczyć, myć, smarować ani natłuszczać!!!
- Należy unikać kontaktu z wodą gdyż hamuje ona proces złuszczania. Najlepiej nie myć głowy, nie stosować kosmetyków, unikać gotowania – nachylania się nad parą wodną. Unikać prac domowych, np. mycia okien, prasowania, wycierania kurzy, rozpylania aerozoli.
- Należy unikać wysiłku fizycznego, sauny, basenu.
- Nie należy wykonywać makijażu.
- Należy przed i po zabiegu wypijać dziennie około 1,5-2 l wody niskosodowej.
- W zimie w pierwszych dniach po zabiegu należy unikać niskich temperatur poniżej 5 stopni C.
- Nie wolno zrywać, zdrapywać czy pocierać złuszczającego się naskórka.
- JEDYNYM ŚRODKIEM PIELĘGNACYJNO/ZABEZPIECZAJACYM możliwym do stosowania w tym czasie jest LOTION ZABEZPECZAJACY w sprayu, który otrzymujemy od osoby wykonującej zabieg.
Po zabiegu:
Przez pierwszych 30 dni po zabiegu należy bezwzględnie unikać słońca i nie korzystać z solarium. Zaleca się stosowanie kremów z filtrami, które należy nakładać kilka razy w ciągu dnia. Nie wystarczy rano pod makijaż nałożyć krem z filtrem, po wyjściu z pracy on już nas nie zabezpiecza!!!
Częstotliwość zabiegów:
Cera trądzikowa: seria 3-4 zabiegów co miesiąc raz do roku jesienią
Zabiegi odmładzające cery dojrzałej: 2 razy do roku wiosną i jesienią jako lifting biologiczny bez skalpela.
MASAŻ TWARZY SZYI I DEKOLTU
Masaż – słysząc to słowo już mamy skojarzenia z czymś przyjemnym i nic dziwnego, bo żaden zabieg nie relaksuje tak jak masaż. Oprócz tego masaż twarzy, szyi i dekoltu świetnie wpływa na kondycję naszej skóry, działa skuteczniej niż najlepszy krem.
Jest niezastąpionym elementem zabiegu pielęgnacyjnego.
W salonie kosmetycznym zarówno styl masażu jak i preparaty do jego wykonania dobierane są indywidualnie do potrzeb skóry klienta.
Masaż może być wolniejszy, bardziej relaksujący, wyciszający i uspokajający skórę lub też trochę szybszy, mocniejszy pobudzający do regeneracji i odnowy.
Masaż posiada bardzo wiele zalet oraz przynosi duże korzyści, obejmuje nie tylko twarz ale również skórę szyi i dekoltu, które zazwyczaj zdradzają nasz wiek. Pozwala się odprężyć, odpocząć oraz zapomnieć o problemach dnia codziennego.
Kolejną zaletą jest poprawa krążenia krwi i limfy. Lepsze krążenie powoduje szybszy transport tlenu do komórek i szybsze usuwanie zbędnych substancji. Dzięki temu skóra po masażu wygląda zdrowiej, jest dotleniona i odżywiona.
Masaż działa również odmładzająco, poprzez pobudzenie skóry do szybszej regeneracji i odnowy, co powoduje jej uelastycznienie i wzmocnienie. Pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za elastyczność skóry i odporność na powstawanie zmarszczek.
Masaż twarzy powoduje także rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek mimicznych. Pozytywnie wpływa na system nerwowy, łagodzi napięcia i stres. Ponadto, poprzez odpowiednio pobrany preparat do masażu oraz systematyczne wykonywanie tego zabiegu pielęgnacyjnego, można zredukować niektóre mankamenty cery.
W naszym gabinecie każdy masaż rozpoczynamy peelingiem twarzy, szyi i dekoltu odpowiednio dobranym do wymagań cery. Peeling przygotowuje skórę do przyjęcia serum, które w połączeniu z masażem intensywnie pobudzi skórę do regeneracji. Do masażu stosujemy regenerujący krem do masażu wzbogacony koncentratami roślinnymi serum z ceramiadami i z passflorą.
Masowanie twarzy to nie tylko doskonały sposób na rozluźnienie po ciężkim dniu, ale także metoda na zachowanie młodości. Nasza twarz staje się ona bardziej elastyczna, gładsza, jędrniejsza.
Kombinacja masażu i odpowiednio dobranych kosmetyków czyni z tego prostego zabiegu pielęgnacyjnego niezwykłe narzędzie w odzyskiwaniu jędrnej i gładkiej skóry.