Oczyszczanie skóry jest bardzo istotnym zabiegiem w jej pielęgnacji.

  • Pozwala oczyścić skórę z toksyn i martwego naskórka, uruchamia naturalne procesy odnowy i regeneracji, a także ułatwia wnikanie substancji nawilżających i odżywczych w głąb skóry.
  • Skóra po zabiegach jest pełna blasku i świeżości, poprzez usunięcie martwych komórek naskórka staje się bardziej dotleniona, miękka i promienna.
  • Każdy zabieg oczyszczania jest dobierany indywidualnie do potrzeb klienta w zależności od typu cery, a także nasilenia zanieczyszczeń skóry.

* na zdjęciu maseczka borowinowa, jako element zabiegu oczyszczania skóry.

W naszym gabinecie oferujemy kilka rodzajów oczyszczania, są to m.in.: oczyszczanie manualne, mikrodermabrazja diamentowa, oczyszczanie z zastosowaniem ultradźwięków i peelingi kwasowe.

Podczas zabiegu usuwamy także różne zmiany skórne: zaskórniki, prosaki i kaszaki. Zabieg oczyszczania skóry to najszybszy sposób na przywrócenie cerze świeżości i blasku. Oczyszczanie manualne przeprowadza się na twarzy, dekolcie, plecach i ramionach z zachowaniem maksymalnej sterylności. Wskazaniami do wykonania zabiegu manualnego oczyszczania twarzy jest zanieczyszczona skóra z licznymi zaskórnikami.

* na zdjęciu maseczka otrąbkowa.

Manualne oczyszczanie twarzy to nic innego jak wyciskanie wągrów i oczyszczanie porów, jednak często jest to jedyny skuteczny sposób, by szybko pozbyć się zanieczyszczeń z głębi skóry. Tego zabiegu nie powinno się wykonywać samodzielnie. Skóra musi być przygotowana, należy przestrzegać kolejności usuwania zanieczyszczeń, by nie roznieść bakterii po skórze.

Polecamy!